Bedava İnternet

YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet

30.04.2020
666
YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet

Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet! YÖK duyurdu; Korona Virüs edeni ile okullar kapandı ve dersler uzaktan eğitime geçti. İnternet konusunda öğrencilerin sorun yaşamaması için; YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet, MEB ise EBA için 3 GB bedava internet müjdesi verdi.

YÖK ( Yüksek Öğretim Kurulu ) Başkanlığı, üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek olabilmesi için tüm öğrencilere 6 GB Bedava internet dağıtılacağını duyurdu.

Yeni Tip Corona Virüs nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçen bütün üniversite öğrencileri, internet paketinden yararlanacak. YÖK sisteminde Mail adresi kayıtlı olan öğrencilere bilgi mesajı gönderen YÖK, salgın tedbirleri ile çalışmalara devam edildiğini belirtirken “Bu süreçte bildiğiniz üzere https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinde ‘YÖK Dersleri Platformu’nu hizmete sunduk” açıklamasında bulundu.

YÖK’ten öğrencilere 6 GB ücretsiz internet!

Yükseköğretim Kurumu tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’de hizmet veren bütün GSM operatörleri ile yapılan görüşmelerin neticesinde öğrencilere “6 GB Uzaktan Eğitime Destek Kotası” adı altında ücretsiz internet paketi tanımlanmasına karar verildi.

Bununla beraber üniversite öğrencisi olan kişiler YÖK Dersleri Platformu sayfasında yer alan dijital derslere mobil internetleri ya da cep telefonları ile herhangi bir ücret ödemeden erişebilecek.

Fakat bilmeniz gerekir ki; bu 6GB ücretsiz internet yardımı Microsoft Teams, Zoom, Youtube ve benzeri uygulamalarda devreye girmiyor. Yalnızca üniversitelerin ürettiği dijital içerikleri izlemek, kullanmak için geçerli olan YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet, sadece “yokdersleri.yok.gov.tr” adresinde kullanılabilecek

81 MİLYONA 1 GB BEDAVA İNTERNET KAMPANYASI

YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet

YÖK 6 GB İnternet Nasıl Alınır?

YÖK tarafından sağlanan 6 GB’lık paketi alabilmeniz için, herhangi bir işlem ya da başvuru yapmanıza gerek yok. Eğer uzaktan eğitime geçen üniversitelerden birinde öğrenciyseniz; sistem tarafından internet paketiniz hattınıza tanımlanacaktır.

Tıpkı 6 GB internetin duyurulduğu gibi, yine Mail adresinize gelecek olan e-posta ile bilgi verilecek. Peki, hangi üniversiteler uzaktan eğitime geçti? Hangi üniversitelere YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet verilecek?

6 GB internet paketi, YÖK’ün resmi internet sitesinde yayınladığı listede yer alan üniversite öğrencilerine verilecek. Buraya tıklayarak hangi üniversitelerin kapsamda olduğunu ve ücretsiz internet alabileceklerini görüntüleyebilirsiniz.

Henüz dağıtılmaya başlanmayan internet paketlerinin Pazartesi gününden sonra dağıtılması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Bimcell Yeni Hat Kampanyası başlıklı makalemizde internet hakkında bilgiler verilmektedir.BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Vodafone, Türk Telekom, Turkcell Bedava İnternet © Copyright 2019