Bilgi Ve Teknoloji

Whatsapp Web Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan Whatshap Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Whatsapp Web Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? Son gelen güncellemeler ile beraber Whatsapp Web için yeni özellikler geldi. Daha önceleri Görüntülü ve sesli arama için iyi bir arayüz sunulmazken şimdi mevcut. Bu yazımızda Whatsapp Web Görüntülü Arama Nasıl Yapılır, Whatsapp Web Görüntüşü Arama Özellikleri gibi başlıkları bulabilirsiniz.

Whatsapp Web

Android ve iOS platformunda bulunan, dünyada en fazla aktif kullanıcıya sahip mesaj uygulaması Whatsapp’ın web sürümüdür. Telefon üzerinden bağlanmanın zorunlu olduğu Whatsapp Web ile tüm işlemlerinizi yapabilmektesiniz. Son gelen güncelleme ile beraber Whatsapp Web görüntülü arama, sesli arama gibi özellikleri sunmakta. Platform üzerinden mesaj yazabilir, yeni oda, grup oluşturabilir, profil ayarlarınızın bir kısmını da yapabilirsiniz.

Whatsapp Web Görüntülü Arama Nedir?

Bilgisayarınız üzerinden hem sesli hem de görüntülü sohbet edebileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde telefonunuz sarjda iken veya bilgisayar üzerinden bir işiniz varken gelen görüşmeleri daha konforlu şekilde yanıtlamak mümkün. Skype, Discord ve benzeri uygulamar üzerinden yapabileceğiniz her şeyi Whatsapp Web üzerinden de yapabilirsiniz.

Whatsapp Web Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Whatsapp Web üzerinden görüntülü arama yapmak oldukça basittir.

Adım 1: Aşağıdaki görselde belirtilen kısmı Whatsapp Web’in sol kısmında bulabilirsiniz. Bu kısımdan “+”, yani ortadaki butona tıklayın.

Whatsapp Web Görüntülü Arama

Adım 2: Aşağıda gördüğünüz ekran karşınıza gelecektir. Bu kısımdan Whatsapp Web görüntülü arama yapmak istediğiniz kişiyi seçin.

 

Whatsapp Web Görüntülü Arama

 

Adım 3: Seçimin ardından sohbet ekranı sağda belirecektir. Bu ekranın sağ üst köşesinde aşağıda gördüğünüz butonları göreceksiniz. En solda bulunan ikona tıklayara görüntülü arama yapabilirsiniz. Dilerseniz hemen yanındaki telefon tuşu ile Whatsapp Web arama yapma seçeneğine de tıklayabilirisiniz.

Whatsapp Web Görüntülü Arama

 

Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları GÜNCEL 2021

Whatsapp Web Görüntülü Arama Açılmıyor

Eğer Whatsapp üzerinden görüntülü arama yapamıyor, cevaplayamıyorsanız bunun sebeplerinin başında Whatsapp sürümü gelmektedir. Bilgisayar uygulmasının eski olduğu durumlarda uygulama eski versiyon dahilinde arayüz sunmaktadır. Bu sebeple Bilgisayardan Whatsapp Web Görüntülü Arama Cevaplanmıyor, Açılmıyor gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

  • Çözüm için şu adımları izleyin:
  • Bilgisayarınızdan internet tarayıcınıza giriş yapın.
  • BURADAN Whatsapp indir sayfasına gidin.
  • Sağ kısımda bulunan Mac veya Windows PC kısmından bilgisayarınız için uygun olanı seçin.
  • İndirme sırasında Program Ekle/Kaldır kısmından eski Whatsapp uygulamasını kaldırın.
  • Yeni indirilen dosya üzerinden son sürüm Whatsapp Web programını kurun.
  • Telefonunuzdan sağ üst köşede bulunan üç nokta butonuna, sonra da Whatsapp Web kısmına dokunun.
  • Bilgisayara geçerek Whatsapp uygulamasını açın.
  • Ekranda çıkan kodu telefonunuzda hali hazırda açıkta bulunan tarayıcıya taratın.
  • Tüm işlemlerin sonunda görüntülü aramayı siz de kullanabilirsiniz.

DOGE COIN NEDİR, NASIL ALINIR, PİYASA DEĞERİ NEDİR?


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde derlenen bu bilgiler, reklam karşılığında sizlere iletilmektedir. Websitemizden yararlanmak için reklam engelleyici eklentinizi bu site için pasifize etmeniz gerekmektedir. Desteğiniz için teşekkürler.