Vodafone

Vodafone PUK ve PIN Kodu Nasıl Öğrenilir

Vodafone PUK ve PIN Kodu Nasıl Öğrenilir? Tüm mobil hat kullanıcıları kullandıkları hat üzerinden hemen her türlü işlemi kolaylıkla yapmaktadır. Özellikle kapanmayan hatlar kullanıcı adına tanımlanmakta ve istenildiği gibi sınırsız bir şekilde kullanılabilmektedir.

Sizin adınıza tanımlanan hatlarda PUK ve PIN kodu bulunmaktadır. PIN kodunun 3 kere yanlış girilmesinden sonra sizden PUK kodu istenecektir. PUK kodunu 10 kere yanlış girdiğinizde ise hattınız tamamen kapanacaktır. Peki, Vodafone PUK ve Pin Kodu Nasıl Öğrenilir?

Vodafone PUK Kodu Nasıl Öğrenilir?

PUK Kodu Öğrenme değişik yollarla yapılmaktadır. Vodafone PUK kodları, telefon hattına verilen PIN kodunun 3 kez yanlış girilmesinden sonra girilmektedir. Sizlere verilen GSM hatları üzerinde yer alan PUK kodu devreye girecektir. PUK kodu numarası hat sahipler hattı satın aldıklarında hat ile beraber verilecektir.

Online Self Servis İle PIN veya PUK Kodu Sorgulama

Vodafone kullanıcıları tarafından Online Self Servis hizmetleri vasıtasıyla istenilen her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden Online Self Servis sayfasına kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek giriş yapabilir ve istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Şayet Online Self Servis şifreniz yok ise telefonunuzun mesaj kısmına gelip S yazarak 7000’e gönderip şifrenizi öğrenebilirsiniz. Vodafone PIN ve PUK kodu blokesini kaldırabilmeniz için:

PIN 1 Bloke Kaldırma: **05*PUK 1*yeni PIN*yeni PIN # Arama Tuşu
PIN 2 Bloke Kaldırma: **052*PUK 2*yeni PIN2*yeni PIN2 # Arama Tuşu

Vodafone PIN Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Vodafone PIN kodu değiştirme işlemini yapabilmek için hali hazırda olan PIN kodunu bilmeniz gerekiyor. PIN kodunuzu Online servisler kısmının Ayarlar sekmesi üzerinden girerek yeni PIN kodunuzu oluşturabilirsiniz. Hattınızda tanımlı olan PIN kodunu değişerek GSM hattınız için güvenlik sağlayabilirsiniz.

Vodafone PUK Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

PUK Kodunu unuttuğunuzda ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Aslında Vodafone PUK kodunuzu sorgulamak ve öğrenmek çok ama çok kolaydır. Eğer PIN kodunuzu 3 kere yanlış girerseniz kartınızın kilitlendiğini ve sizden vodafone PUK kodu istediğinizi göreceksiniz. Eğer PUK kodunuzu hatırlamıyorsanız öncelikle Vodafone resmi internet sitesine girerek PUK kodunuzu TC kimlik numaranız ile öğrenebilirsiniz. Eğer TC Kimlik numarası değil de SIM kartınızla PUK kodunu öğrenmek istiyorsanız telefon numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. Şayet SIM kartınızı kaybettiyseniz, TC Kimlik numaranızla giriş yaparak PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Vodafone PUK Kodunu 10 Kere Yanlış Girdim, Şimdi Ne Yapacağım?

Eğer PIN kodunuzu unuttuysanız, PIN kodunuzu 10 kere yanlış girerseniz, bu kez hattınız hiç açılmamak üzere bloke olacak ve kapanacaktır. Bu esnada tek yapmanız gereken en yakın Vodafone bayisine giderek yeni bir SIM kart almaktır.

Vodafone PUK Kodum Bloke Oldu, Nasıl Açarım?

PUK kodunu 10 kez yanlış girdiğiniz takdirde SIM kartınız tamamen bloke olacak ve bir daha açılmayacaktır. Hattınızı yani kullandığınız numarayı yeniden almak için size en yakın Vodafone mağazasına gidip, kimliğinizle beraber yeni hattınızı almanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu