Vodafone

Vodafone Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Vodafone PUK Kodu Nasıl Öğrenilir? Pin şifresini unutmanız veya yanlış girmeniz sonucu hattınız bloke olabilmektedir. Bu yazımızda Vodafone hat sahipleri için bu gibi bir senaryoda nelerin yapılabileceğini anlatacağız. “Vodafone Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?” sorusunu detaylı şekilde irdeleyeceğiz.

Vodafone PUK Kodu Nasıl Öğrenilir? 

Vodafone Puk Kodu öğrenme için üç farklı yöntem bulunmakta bu yöntemlerden ilki Müşteri hizmetleri üzerinden PUK kodu öğrenme. Bir diğeri Online Self Servis ile PIN / PUK Sorgulama ve son yöntem ise Sesli Yanıt Self Servis hizmeti ile PUK kodu öğrenme. Bu yöntemlerin tümü ile Vodafone Puk kodu öğrenilebilmektedir. Aşağıda başlık başlık yöntemlerin detaylarına gireceğiz.

Vodafone Müşteri Hizmetleri PUK Kodu Öğrenme

Oldukça klasik bir yöntemdir. Farklı bir hat üzerinden telefonunuz için PUK kodu öğrenebilirsiniz. Bunun için 542 veya 0 (542) 542 00 00 numaralarını tuşlayarak müşteri temsilcisine problemi anlatmanız. Kimlik doğruluğundan emin olunduktan sonra ilgili PUK kodu size verilecektir. Yanınızda kalem kağıt bulundurmak faydanıza olabilir.

Online Self Servis İle PIN / PUK Sorgulama

Vodafone Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?

İkinci ve daha kolay yöntemdir. Vodafone müşterileri Online Self Servis platformu sayesinde PIN değiştirme, Puk sorgulama gibi işlemleri yapabilmekte. Online Self Servis hizmetinden faydalanmak için internet üzerinden siteye giriş yapmalısınız. Bunun için kullanıcı adı ile beraber şifre girmelisiniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız S yazıp 7000 numarasına SMS atarak öğrenebilirsiniz. Şifreyi girmenin ardından Ayarlar sekmesinden konumuz ile alakalı ince ayarlamarı yapmak mümkün hale gelir.

Vodafone TV Nedir? Nasıl İptal Edilir?

Vodafone Pin bloke kaldırma için yapılabilcek işlemler şunlardır:

PIN 1 Blokesini kaldırmak için **05*PUK 1 Kodu *yeni PIN Kodu*yeni PIN Kodu # tuşlamasını, PIN 2Blokesini kaldırmak için **05*PUK 2 Kodu *yeni PIN 2 Kodu*yeni PIN 2 Kodu # tuşlamasını yapmalısınız. PUK kodunu Sim kart veya müşteri temsilcisinden öğrendiğiniz numara olarak girerken PİN numaralarını dilediğiniz gibi girebilirsiniz. Unutmamaya gayret edin.

Eğer Pin kodu değiştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler Vodefone PIN 1 Değiştirme için **04*eski PIN*yeni PIN*yeni PIN#, PIN 2 Değiştirme için **042*eski PIN2*yeni PIN2*yeni PIN2 # tuşlamalarıdır. Telefon içinde menülerde gezinmenize gerek kalmaz.

Sesli Yanıt Self Servis İle PIN/ PUK Kodu Öğrenme

Vodafone Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Sesli Yanıt Self Servis İle PIN/ PUK Kodu Öğrenme  yapılabilmekte. Bunun için yapmanız gerekn SMS veya internet ile ulaşamama durumunda 7000 numarasını aramak. Sesli yanıt vererek puk kodu öğrenme talebinizi iletebilirsiniz. Sistem buna yönelik olarak sizi müşteri temsilcisine yönlendirir ve PUK kodunu iletir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu