Vodafone

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır? Dünya genelinde ödeme alışkanlığı sürekli olarak değişmekte. İlk başlarda nakit para üzerinden yapılan bu eylem daha sonra yerini çipli kartlara bıraktı. Bu kartlar yıllardır bize hizmet etse de yavaş yavaş yerlerini bırakmaya doğru hazırlanıyorlar. Bunu fark eden Vodafone firmasi Mobil Ödeme altyapısı ile yeni trendi yakalamayı amaçlıyor. Bu yazımızda Vodafone Mobil Ödeme Nedir, Nasıl Yapılır gibi soruların cevaplarını sizler aktaracağız.

Mobil Ödeme Nedir?

Bir ödeme altyapısıdır. Hattınıza tanımlı olacak şekilde alışveriş yapmanıza olanak sağlar. Hattınızın tipine göre ücretlendirilmeye tabi olursunuz. Faturalı hatlarda yapılan ödemeler sonraki fatura dönemine yansıtılmaktadır. Faturasız hat sahipleri ise hatlarında bulunan bakiye üzerinden ödeme yapabilirler. Faturasız hat üzerinden ödeme tipini banka kartına benzetebileceğimiz gibi faturalı hat üzerinden ödemeyi de kredi kartına benzetebiliriz.

2021 Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

Vodafone Mobil Ödeme İle Ne Yapılır?

Buna kısa bir cevap vermek gerekir ise nerede ise her şey diyebiliriz. Ödeme altyapısına göre her kurum ve firmaya ödeme yapmanıza olanak oluşabilmektedir. Ülkemizde Google Play, Spotify ve AppStore firmalarının Vodafone ile anlaşması bulunmaktadır. Bu uygulamalar üzerinden yapacağınız harcamalarda mobil ödeme kullanabilirsiniz. Ödeme yöntemi çalınabilir bir yapıya sahip olmaması ve bir SMS ile hemen yapılabilmesi açısından oldukça hızlı ve güvenilir bir yöntemdir.

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır sorusunun uzun bir cevabı bulunmamakta. Tek ihtiyacınız olan cep telefon numaranız ve telefonunuza gelen SMS. Bu ikisi ile beraber anlaşmalı firmalardan dilediğinizice alışveriş yapabilirsiniz. Mobil Ödeme servisi açma ve kapama işlemleri sizin komutunuzla gerçekleşir. Bu servisi kullanmak için en az 3 aylık Vodafone hat sahibi olmanız şartı aranmaktadır.

Vodafone Mobil Ödeme Açma

Yukarıda da belirttiğimiz gibi servisin açılması için komutunuz gereklidir. Mobil ödeme açmak için “MOBILODEME AC” yazıp 7878 numarasına SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hattınızın tipine göre olacak şekilde harcama yapabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Kapama

Mobil ödeme açmanın ardından kapamak da mümkündür. Bunu yapmak için “MOBILODEME KAPAT” yazıp 7878 numarasına SMS göndermelisiniz. SMS ile beraber hattınız mobil ödemeye kapatılacaktır. Tekrar açılması için yukarıdaki yöntem ile SMS talimatı vermelisiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Limit Artırma

Mobil ödeme için aylık, haftalık ve günlük limitler bulunmaktadır. Bu limitler şu şekildedir:

  • Günlük İşlem Üst Sınırı: 200 TL
  • Aylık İşlem Üst Sınırı: 350 TL

Bu limitler daha sonra artırılabilir şekilde tasarlanmamıştır. Limitler dahilinde harcama yapabilirsiniz fakat artırma opsiyonu bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu