Vodafone

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır?

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır?; Vodafone Arayan Kim sayesinde hattınız aktif değilken sizi arayanları öğrenebilirsiniz. Servis birçok faydaya sahip fakat belirli bir ücret de istemekte. Vodafone Arayan Kim Servisi Ücreti, Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Aktif edilir gibi tüm konu başlıklarını bu yazıda bulabilrisiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nedir?

Telefonunuzun çekmediği, hattınızın kapalı olduğu durumlarda sizi arayanları öğrenebileceğiniz bir servisitir. Bu servis kapsamında, sizi arayanlar SMS ile tarafınıza iletilmektedir. Arayan numaraların saat kaçta, kaç defa aradığına dair bir döküm kısa mesaj olarak iletilmektedir. Telefon kapalıyken kim aradı sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz. Mesajlar hattınız aktif olduktan hemen sonra gelmektedir. Bu özellik için yapılması gereken tek şey Vodafone Arayan kim servisini aktif etmek.

Servis için hayat kurtarıcı diyebilir. Vodafone Arayan Kim ile telefonunuzun veya hattınızın deaktive olduğu durumlardan çıkabilirsiniz. Çok önemli bir telefon beklediğiniz bir durumda telefonunuz kapanır veya çekmeyen bir konumda bulunursanız pişmanlık yaşayabilirsiniz. Ama Vodafone Arayan Kim servisi üyesi iseniz bu durumdan kolayca sıyrılabileceğinizi bilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir SMS ile bu servise kayıt olmak.

Vodafone Bedava İnternet 2021 Kampanyaları

Vodafone Arayan Kim Servisi Çalışmıyor Hatası Nedir?

Vodafone Arayan Kim Servisi aboneleri bazı sorunlar yaşayabiliyor. Bunları iki başlık olarak iletebiliriz: Vodafone Arayan Kim mesaj gelmiyor ve Vodafone Arayan Kim Servisi Çalışmıyor hatası. SMS servisine abone olmanıza rağmen bilgilendirme metinleri SMS olarak size ulaşmıyor ise bunun ilk nedeni servis güncelliğidir. Sevisin güncel durumda olması için aylık ücretinin faturanıza yansımış olması veya TL bakiyenizden çekilmiş olması gerekir.

Bu durumu kontrol etmek için Vodafone Yanımda uygulamasından yararlanabilirsiniz. Uygulamanın içerisindeki hizmet dökümleri kısmından ulaşabileceğiniz veriler ile Vodafone Arayan Kim servis aboneliği durumunu öğrenebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi Çalışmıyor Düzeltme Nasıl Yapılır?

Vodafone arayan kim servisini tekrar aktif etmek için ise  **62*05427543000# şeklinde tuşlama yapıp aramanız yeterli olacaktır. Tuşlamada neden bu numarayı yazmanı gerektiğini aşağıda açıklayacağız. Bu sayede tekrardan SMS ile arama dökümlerine sahip olabilirsiniz. Yöntemin işe yaramaması halinde temsilci ile görüşmelisidir. Temsilci ile hızlıca görüşmek için Vodafone müşteri hizmetlerine direkt bağlanma yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Telefonunuzun arama kısmında 0 542 542 00 00 veya 542 numarasını tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Vodafone Arayan Kim Servisi için 0542 7543 000 numarasını tuşlamanızın sebebi servisin bu numara üzerinden yönlendirmesidir. Servis size 8000 numarası üzerinden SMS atsa da gelen aramaları bu numara üzerinden not eder. Bu sebeple yönlendirmeyi bu numaraya yapmalısınız. Bunun dışındaki bazı yönlendirmeler de şu şekildedir:

Aramaların tümünü yönlendirmek için  **21*05427543000# numarasını tuşlamalısınız.

Telefonunuza ulaşılmadığı durumlarda yönlendirmek için **62*05427543000# numarasını tuşlamalısınız.

Telefona cevap veremediğiniz durumlarda yönlendirmek için **61*05427543000# numarasını tuşlamalısınız.

Telefonunuz meşgul olduğu durumlarda yönlendirmek için **67*05427543000# numarasını tuşlamalısınız.

Yönlendirmelerin tümünün iptali için ##21# numarasını tuşlamalısınız.

Telefonunuza ulaşılmadığı durumlarda yönlendirmenin iptali için ##62# numarasını tuşlamalısınız.

Telefona cevap veremediğiniz durumlarda yönlendirmenin iptali için ##61# numarasını tuşlamalısınız.

Telefonunuz meşgul olduğu durumlarda yönlendirmenin için ##67# numarasını tuşlamalısınız.

Vodafone Arayan Kim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefonunuzu arayan kişiler kimi zaman rehberinizde kayıtlı olmayabilir. Bu gibi durumlarda destek hizmetlere ihtiyaç duyulur. Vodafone Arayan Kim Sorgulama hizmeti ile beraber sizi arayan kişinin kim olduğunu, hangi saatte hangi numaradan kaç defa aradığını öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanı gereken ise Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi üzerinden sorgulama yapmak. Servise 11842 numarasını arayarak veya KIM arayanın numarası 10 hane şeklinde 7048 numarasına SMS göndererek ulaşabilirsiniz. Yaptığınız sorgulama başı 1.25 TL ücret alınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu