Turkcell

Turkcell Upcall Nedir? Ne İşe Yarar?

Turkcell abonelerine ve diğer abonelerin kullanımına sunulan Turkcell Upcall Nedir? Ne İşe Yarar?

Turkcell Upcall uygulaması sayesinde sizi arayan kişilerin numarası rehberinizde kayıtlı değilse bile kim olduğunu kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Bu uygulama sayesinde sizi arayan tanımadığınız numarayı kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Ayrıca numaradan isim sorgulama ve isimden numara sorgulama gibi işlemleri kolaylıkla yapmak için Upcall uygulamasını kullanabilirsiniz. Peki, Turkcell Upcall Nedir? Ne İşe Yarar? 

Turkcell’in en popüler uygulamaları arasında yer alan Upcall, bilinmeyen numaralar servisini siz de kullanarak sizi kimin aradığını öğrenmekle kalmayacak ve rahatsız etme modunu aktif hale getirerek sizi arayanların size ulaşmamasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sizi kimin aradığını profil resmi sayesinde öğrenebilir, telefonunuz kapalı olsa dahi sizi kimin aradığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Turkcell Upcall Nedir? Ne İşe Yarar?

Turkcell Upcall bilinmeyen numaralar servisi olarak bilinen ve Turkcell tarafından hazırlanan en kullanışlı uygulamalar arasında yer almaktadır. Sizi biri aradığında eğer numara rehberinizde kayıtlı değilse, tanımadığınız numaralardan sizi kimin aradığını öğrenebilirsiniz. Upcall uygulaması sayesinde ayrıca numaradan isim sorgulama işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara sizi aradığında, telefonunuz çalarken kimin aradığını öğrenebileceksiniz. Şayet sizi arayan kişinin numarası Rehberlik Hizmetleri Servisine kayıtlı değilse ya da bilgilerini gizlemişse kim olduğunu kolaylıkla öğrenemeyeceğinizi şimdiden bildirmek isteriz.

Turkcell Upcall Nasıl Kullanılır?

Upcall uygulamasını kullanabilmeniz için öncelikle uygulamayı AppStore veya Google Play Store üzerinden indirmeniz gerekiyor. Eğer isterseniz de telefonunuzun mesaj kısmından UPCALL yazıp 2200’a mesaj atarak telefonunuza gelen linke girip uygulamayı indirebilirsiniz. Upcall uygulamasını indirdikten sonra telefon numaranızla sisteme giriş yapmanız gerekiyor.

Turkcell Upcall Uygulaması Ücretli Midir?

Turkcell Upcall Uygulamasını telefonunuza indirmek ve kullanmak, Turkcell abonelerine tamamen ücretsizdir. Fakat telefonunuz kapalıyken ya da meşgulken sizi kimin aradığını öğrenebilmek için telefonunuzda internetinizin olması gerekir. Eğer Kim aramış, ekstra, cep açık gibi kampanyaların birine üyeyseniz Upcall uygulamasını ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer Turkcell abonesiyseniz Upcall uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra internet paketiniz harcanmadan ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Upcall Uygulaması Nasıl İptal Edilir?

Upcall uygulaması kullanılırken sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Fakat uygulamayı sildiğiniz takdirde Upcall uygulamasına üyeliğiniz iptal edilecektir. Ücretsiz olarak kullandığınız bu uygulamayı istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Upcall Operatör Adı Değiştirme

Upcall uygulaması sayesinde operatör adınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Uygulama içerisinde Operatör isim ayarını değiştirip, en fazla 15 karaktere kadar isim belirleyebilir ve operatör adı değişikliği yapabilirsiniz. Upcall uygulamasını silmedikçe, uygulamayı ücretsiz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Operatör adı değişikliği yaptığınızda eğer adınız görülmüyorsa, telefonu açıp kapamanız yeterli olacaktır.

Turkcell Upcall Uygulamasını Diğer Operatörler Kullanabilir Mi?

Turkcell Upcall uygulamasını hem Vodafone hem Türk Telekom hem de Bimcell hat sahipleri de kullanabilir. Fakat şöyle bir fark vardır ki; Turkcell müşterileri Upcall uygulamasını kullanırken internet paketleri kullanılmazken, diğer operaötr abonelerinin internet paketlerinden harcanma yapılmaktadır. Kısaca Turkcell firmasının sunmuş olduğu Upcall uygulaması hemen herkesin kullanımına açıktır.

Upcall Rahatsız Etme Modu Nedir?

Upcall Rahatsız Etme Modu sayesinde telefonunuzu kapatmadan bile aranmanızı engelleyebilirsiniz. Sizi arayan kişiler size ulaşamayacak fakat siz kolaylıkla sizi kimin aradığını öğrenebileceksiniz. Uygulama vasıtasıyla siz değerli Turkcellilere sunulan rahatsız etme modunu uygulama içerisinden kolaylıkla açıp kapatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu