Turkcell

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama Turkcell faturalı hat kullanıcısı iseniz ve herhangi bir nedenle hattınızı iptal etmek istiyorsanız, fatura taahhüt tarihini bitirmiş olduğunuza dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde, cayma bedeli olarak, son faturanıza bir hayli yüksek ücretler yansıtılabilir.

Bu ücret, kimi zaman sizin son bedel fatura ödemeleriniz, kimi zamansa kullanım miktarlarınız göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Bu durum, Turkcell politikaları çerçevesinde değişkenlik gösterilebiliyor! İşte biz de bu yazımızda, Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama hakkında size bazı hesaplamalar gösterecek ve ardından Turkcell cayma bedeli öğrenme servislerini göstereceğiz. Eğer hazırsanız, öncelikli olarak cayma bedeli nedir sorusunun cevabı ile yazımıza başlayabiliriz.

Turkcell Cayma Bedeli Nedir?

Herhangi bir kurum ya da kuruluş tarafından sağlanan ürün veya hizmet için belirli vadede kalmak şartı ile taksitli ödeme yöntemine sözleşme denmekte. Bu sözleşmeye herhangi bir nedenle son vermek istediğinizde, geriye dönük sağlanan hizmetlere karşılık yapılan indirimler ve ileriye yönelik söz konusu dönem kullanımları için yapılan indirimler karşılığında bir ödeme talep edilir. Bu ödeme talebine, cayma bedeli denir. Cayma bedeli, her kurum ve kuruluşun resmi prosedürlerinde uygulanan bir durumdur. Bu yüzden, yasal bağlayıcılığı olmakla birlikte, tüm şartları da burada bulabilirsiniz.

TURKCELLE GELENE 8 GB BEDAVA İNTERNET KAMPANYASI

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama Nedir?

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama

Turkcell, asgari sözleşme süresi içerisinde, size bir teklif sunar. Bu teklifi kabul etmeniz durumunda, çeşitli kampanyalar sunar. Kampanyaların devamı ve herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için, taahhüdünüzü yerine getirmeniz ve ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız gerekir.

Ancak, söz konusu taahhüdü yerine getirmemeniz durumunda Turkcell cayma bedeli yansıtılır. Bu bedel, genellikle geriye dönük ya da ileriye yönelik indirimler baz alınarak, bir sonraki faturaya yansıtılır. Bu sorunlarla karşılaşmamak ve herhangi bir yasal sorun ile muhatap olmamak için, sözleşme imzalamadan önce, daha dikkatli olmak gerekir.

Turkcell Sözleşmem Nasıl İptal Edilir?

Eğer “Turkcell sözleşmem nasıl iptal edilir?” diye merak ediyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Bunun için müşteri hizmetlerini aramanız ve bunu 30 gün öncesinden bildirmeniz gerekir. Aksi takdirde, bir sonraki ay da sözleşmeden doğan hakları kaybetmekle birlikte, daha kabarık Turkcell cayma bedeli ödemek zorunda kalırsınız. Bununla karşı karşıya kalmamak için, daha dikkatli olmanız gerekir.

Turkcell Sözleşmemi Turkcell İletişim Merkezlerinden (TİM) İptal Edebilir miyim?

Daha önce böyle bir sistem vardı ve birçok vatandaş, herhangi bir prosedür ile karşılaşmadan, en yakın TİM şubesine giderek sözleşme feshi yapabiliyor ve anında elden ödeme yaparak cayabiliyordu. Ancak, artık bu durum son buldu ve öncelikli olarak müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Burada neden iptal etmek istediğinizi belirttikten sonra, istenen kimlik bilgilerini vererek başvurunuzu yapıyorsunuz. Yani artık Turkcell iletişim merkezlerine gitmenize gerek yok!

Turkcell Cayma Bedeli Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama için sorgulama işlemini müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Bunun için 0532 532 0000 nolu telefonu aramanız ve yönlendirilmeniz için gerekli rakamları tuşlamanız gerekir. Turkcell müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için vermiş olduğumuz link üzerinden bilgi alarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama  için, öncelikli olarak geride bıraktığınız ve indirimden yararlandığınız süre baz alınır. Daha sonra kalan süre ve bu sürede aldığınız ekstra hizmetler göz önünde bulundurulur. Tüm bu hesaplamaların ardından Turkcell cayma bedeli hesaplama yapılır. Hesaplamanın mantığından kısaca bahsedecek olursak. Örneğin 12 aylık bir taahhüt imzaladınız. Ve ilk 2 ay kullanıp geri kalan 10 ay kullanmadan iptal ettirmek istiyorsunuz. Aynı zamanda 100 TL’lik normal paketi, 50 TL’ye kullanıyor olduğunuzu varsayalım. Bu durumda ödemeniz gereken cayma bedeli tutarı şu şekilde hesaplanacaktır.

2 ay kullandığınız için oradan kalan 100 TL ve ilaveten kullanmadığınız 10 ayın telsiz ve diğer vergileri hesaplanır. Sonuç olarak siz 100 TL ve hemen hemen telsiz ve diğer vergiler ile birlikte de 200 TL ödeyerek sözleşmenizi feshedebilirsiniz. Bununla birlikte, söz konusu taahhüt süresi içerisindeki ekstra cihaz ve ürünler için de ödeme yapmanız gerekir.

Cayma Bedelimi Müşteri Hizmetlerinden Öğrenebilir miyim?

Birçok kişi, Turkcell cayma bedelini, müşteri hizmetlerinden öğrenebilir miyim diye merak ediyor. Elbette öğrenebilirsiniz. Bunun için 0532 532 0000 nolu numaradan ya da direkt olarak 532’yi arayarak müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekir. Gereken yönergeleri tuşlayarak fatura servisine gitmeniz gerekiyor. Burada, müşteri hizmetlerine durumunuzu beyan ettiğinizde, size ödemeniz gereken cayma bedeli hakkında detaylı bilgi verecektir. Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama işleminiz ile ilgili ilk yapılması gereken müşteri hizmetleri yetkilileri ile görüşme yapmak olmalıdır.

Cayma Bedelimi Müşteri Hizmetlerinden Ödeyebilir miyim?

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama

Cayma bedelini öğrendikten sonra, diğer fatura ödeme birimlerine aktarılan işlemler gibi işlemler yaptırmanız söz konusu değildir. Bunun için söz konusu dönemdeki faturanızın hepsinin çıkması gerekir. Anlık olarak hesaplansa da, yine de faturanın son gününe kadar bu ücret sistemde kalacaktır.

14 gün sonra direkt olarak herhangi bir fatura ödeme noktasından ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak, ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemlerini yapmadan önce, cayma bedeli teyiti yaptırmanız gerekir. Aksi takdirde, bir sonraki fatura döneminde de faturanız gelebilir ve üstelik bu gelen yeni fatura, indirimsiz fatura olacaktır.

VODAFONE TAAHHÜT CAYMA BEDELİ SORGULAMA VE ÖĞRENME

Tüm Cayma Bedelini Tek Seferde mi Ödeyeceğim?

Sözleşmesini iptal ettirmek isteyen Turkcell faturalı hat kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri de, çıkan ve hesaplanan cayma bedelinin tek seferde mi ödeneceği durumudur. Evet, eğer herhangi bir kredi kartı kullanıcısı iseniz ve müşteri temsilcinizi arayarak taksitlendirme yaptırmayacaksanız, bu durumda tek seferde tüm cayma bedeli ödemesi yapmanız gerekir.

Ama bunun için öncelikle kredi kartı temsilciniz ile iletişime geçerek bu durumu teyit ettirmeniz gerekir. Aksi takdirde daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Belirtmekte fayda var. Kredi kartı ile taksitlendirdiğiniz cayma bedeli tutarı, %15 ve üzeri ek bir vade farkına neden olabilir. Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama

Cihaz Kampanyasından Faydalanmıştım İptal Olur mu?

Eğer Turkcell faturalı hat üzerinden cihaz alma kampanyası aracılığı ile bir cihaz almışsanız, bu durumda geri kalan süreyi de hesaplayarak, onu da tek seferde ödemeniz gerekecek. Bu durum, modem için de geçerlidir. Genelde, modemin ücretsiz alındığı düşünülür ve bu yüzden hesaplamalar yaparken kafanız karışabilir. Ancak unutmamanız gerekir ki, tüm modem ücretleri, fatura vadenize bölünerek aylık olarak kesilir. İşte bu yüzden, eğer söz konusu dönemde, cihaz kampanyalarınız varsa, bu durumu bir kez daha göz önüne almanız gerekir. Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama

Turkcell Cayma Bedeli Ödemezsem Ne Olur?

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama Eğer Turkcell cayma bedeli ödemezsem ne olur diye düşünüyorsanız, belirtmek gerekir ki, bu durumda hem faiz yükü hem de yasal takip süreci ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hatta icralık da olabilirsiniz. Bu yüzden, cayma bedelini ödemeniz ve talep edilen süreye denk getirmeniz gerekir. Aksi takdirde, hem maddi hem de manevi olarak sorunlara neden olur. Yasalara göre fatura ödemediğiniz için herhangi bir ceza almazsınız ancak üzerinizdeki mallara haciz konulabilir ve varsa maaşınızdan kesinti olabilir.

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama sorularına bu yazımızda detaylı cevaplar verdik. Kişisel soru ve sorunlarınız ile en doğru bilgileri almak için, lütfen en yakın Turkcell şubesine ya da Turkcell İletişim Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Turkcell Taahhut Cayma Bedeli Sorgulama Ve Hesaplama başlıklı yazımız ile ilgili düşünce ve destek taleplerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde derlenen bu bilgiler, reklam karşılığında sizlere iletilmektedir. Websitemizden yararlanmak için reklam engelleyici eklentinizi bu site için pasifize etmeniz gerekmektedir. Desteğiniz için teşekkürler.