Turkcell

Turkcell Puk Kodunu Öğrenme Nasıl Yapılır

Turkcell Puk Kodunu Öğrenme Nasıl Yapılır; Tüm hat kullanıcılarının sıklıkla yaşadığı ve çözümü için araştırmalar yaptığı konulardan biri olan Puk kodu nasıl öğrenirim yada pin kodumu nasıl yenilerim gibi sorularını cevabını bulacağınız bu yazımız da Turkcell Puk Kodunu Öğrenme Nasıl Yapılır detaylarını paylaşacağız.

Turkcell Puk Kodunu Öğrenme Nasıl Yapılır

Kullandığınız sim kartınızın şifresini unuttunuz yada yanlışlıkla 3 kez hatalı giriş yaptığınız zaman sim kilidiniz bloke olur ve tekrar açabilmek için PUK kodunuz bu ihtiyacınız için sizlerin ihtiyacını gidererek hattınıza yeni şifre belirleyerek tekrar kullanıma hazır hale getirebilmektesiniz. Bizler de  bedavainternetin.com olarak değerli okurlarımıza Turkcell puk kodu öğrenme nasıl yapılır konusunda sizleri aydınlatacağız.

PIN Kodunu Değiştirmek veya Kaldırmak İçin Ne Yapmalıyım?

Genellikle hat kullanıcıları hatlarını aldıktan bir süre sonra pin kodu şifrelerini unutmakta ve telefonlarının kapanması durumun da pin şifrelerini yanlış girerek bloke etmektedirler. Bu sebeple puk koduna ihtiyaçları olmakta ve biraz zaman kayıpları yaşamaktadırlar.

Bizler de Turkcell Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır ? Başlıklı yazımıza başlamadan önce böyle bir sıkıntı ile karşılaşmamanız için Pin kodu nasıl değiştirilir ? yada pin kodu kaldırma nasıl yapılır ? ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapmak isteriz. Bu işlemi yapmak için aperatör firma farketmeksizin kullanmış olduğunuz telefonunuzun işletim sistemine göre bir kaç işlem ile Turkcell pin kodu kaldırma yada turkcell pin kodu değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İOS işletim sistemine sahip telefon kullanıcıları  pin kodu kaldırma veya pin kodu değiştirme işlemleri için ilk olarak telefonların ayarlar kısmına gelerek açılan sayfadan HÜCRESEL sekmesine tıklamaları gerekmektedir. Ardından karşınıza işleminizi yapabileceğiniz sayfa çıkacak olup, buradan SİM/PİN seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Tüm Bu işlemlerin ardından pin şifre değiştirme yada pin kodu kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

ANDROİD İşletim sistemine sahip telefon kullanıcıları pin kodu kaldırma veya pin kodu değiştirme işlemleri için ilk olarak telefonların AYARLAR kısmına gelerek açılan sayfadan GÜVENLİK&KİLİT EKRANI  seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Ardından karşınıza işleminizi yapabileceğiniz sayfa çıkacak olup, buradan SİM KART KİLİDİ AYARLA seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Tüm Bu işlemlerin ardından pin şifre değiştirme yada pin kodu kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

Turkcell SİM Kart Numarası İle PUK Kodu Öğrenme

Turkcell Puk Kodunu Öğrenme Nasıl Yapılır

 Turkcell operatör firması hat kullanıcılarının böyle bir problem ile karşılaştığı zaman ve yaşanan problemin kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlamak için çözümler üreterek abonelerinin işlerini kolaylaştırmaktadır. Sizlere ilk olarak bu çözüm yollarından  biri olan puk kodu öğrenme yada  sim kart numarası ile puk kodu öğrenme yöntemimizden bahsedeceğim.

Böyle bir sıkıntı ile karşılaşmanız durumun da ile olarak turkcell resmi internet sitesini ziyaret ederek açılan sayfa da Puk Kodu Öğrene Sayfasına ulaşarak karşınıza çıkan seçeneklerden puk kodunu Sim Kartı ile öğrenme seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sizden telefon ve sim kart bilgileri talep edilmektedir. İstenilen bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra karşınıza çıkan sayfa üzerinden sim kilidi sıfırlama işleminizi gerçekleştirebilir ya da öğrenmek istediğiniz turkcell puk konu öğrenme ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

T.C Kimlik Numarası İle PUK Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır ?

Turkcell operatör firması kullanıcıları için puk kodu öğrenme kolaylıklarından birisi ise T.C kimlik bilgileriniz ile puk kodu öğrenme seçeneğidir. Bu işlem ile sim kartı şifresini sıfırlamak isteyen kullanıcılar kolaylıkla şifrelerini sıfırlayabilmektedir. Peki bu seçenek ile pin kodu sıfırlama nasıl yapılır? öncelikle yine yukarıda bahsettiğimiz gibi turkcell resmi internet sayfasını ziyaret ederek turkcell  puk kodu öğrenme seçeneğini T.C Kimlik Numarası olarak belirlemeniz gerekmektedir.

Seçiminizi yaptıktan sonra açılan sayfada sizlerden T.C Kimlik Numaranızı ve Doğum Tarihi bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgileri eksiksiz girerek göndermeniz durumunda ihtiyacınız olan puk kodu talebinize ulaşmış ve pin kodunuzu sıfırlama işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell PUK Kodu Bloke Oldu Nasıl Açabilirim

Turkcell Puk Kodunu Öğrenme Nasıl Yapılır

Şuana kadar sizlere puk kodu ile hat pin şifresi sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını anlatarak bilgilendirmeye çalıştık , şimdi sizlere puk kodu bloke kaldırma işleminin nasıl yapılacağını kısaca bahsedelim. Telefon kullanıcıları sim kilitlerini açarken 3 defa yanlış girmeleri sebebi ile pin kodu şifresi ile girişleri imkansız olmakta olup, bunun için puk koduna ihtiyaç duymaktadır.

Turkcell Puk Kodunu Öğrenme Nasıl Yapılır Hem şifrelerini hem de puk kodunu bilmiyor veya yanlış denemeler sebebi ile puk kodu bloke de olmuşsa bunun için de turkcell puk kodu bloke kaldırma seçeneğiniz bulunmaktadır. Böyle bir problem silsilesi ile karşılaşmanız durumun da vakit kaybetmeden Turkcell Müşteri Hizmetlerini Arayarak  Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma PUK Kodu Bloke kaldırma Nasıl Yapılır işlemlerini yapabileceğiniz gibi turkcell resmi internet sitesi aracılığı ile de Turkcell Puk Bloke Kaldırma ile ilgili ihtiyacınızı linke tıklayarak sonuca ulaştırabilirsiniz.(TIKLAYINIZ) 

Turkcell Puk Kodunu Öğrenme Nasıl Yapılır Başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi bizlere iletebilir. İhtiyacınız olan destek taleplerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu