Türk Telekom

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Pin kodu bloke kaldırma nasıl yapılır? Türk telekom puk kodu nasıl öğrenilir?

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır? Telefonlarımız üzerinde farklı farklı güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Günümüz teknolojisinde parmak izi, yüz taraması ve hatta ses taraması bile telefon güvenliği için kullanılır hale geldi. Uzun süredir bulunan yöntem olan PIN şifresi ile hala yerinde. Bu şifre sim kartınıza bağlı olup telefonun açılımında sorulmakta. Pin şifrenizi unutmanız, yanlış girmeniz sonucu mobil ağınıza bağlanamazsınız. Bu durumda da imda da PUK kodu yetişir. Bu yazımızda “Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?” konusuna değineceğiz. Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme için birçok yöntemi yazıda bulabilirsiniz.

Türk Telekom bayisinden hattınızı almanızın ardından elinizde bir kart bloğu bulur. Bu blokta sim kart, PUK1 ve PUK2 kodu bulunur. Pin şifresini unutmak gibi bir durum olur ise PUK1 ve PUK2 kodlarına ihtiyaç duyarız. Pin kodunu 3 defa yanlış girmeniz halinde cihazınızın ekranında sizden PUK kodu istenecektir. PUK kodu 8 haneli olup 9 kere yanlış girilmeye kadar girilebilir. Pin kodu gibi değiştirilebilir de değildir.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Çekme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır? 2021

Yukarıda da dediğimiz gibi 3 defa Pin şifresini yanlış girmenin ardından PUK kodu istenecektir. Puk kodunu öğrenmek için farklı yöntemler bulunmakta. Bunlardan ilki internet üzerinden PUK kodu öğrenme. Türk Telekom online işlemler sayfasına kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yapmanın ardından menülerden hat bilgilerini aratın veya arama konsoluna PUK yazarak ilgili bilgiye bulaşın.

Puk kodunu öğrenmenin bir diğer yolu ise müşteri hizmetleri üzerinden öğrenmektir. 444 1 500 numarasından ulaşacağınız Türk Telekom müşteri hizmetleri sizden bazı bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri vermenizin ardından ihtiyacınız olan bilgileri tarafınıza ileteceklerdir. PUK kodunu doğru aldığınızdan emin olun.

Üçüncü yöntemimiz ise bir ön hazırlık. Bunun için hattınız bloke olmadan aksiyon almalısınız. Hattınızdan 550 numarasını aradığınızda sesli yanıt sisteminden PUK kodunuzu öğrenirsiniz. Daha sonra olabilecek durumlarda kullanmak üzere kenara not edebilirsiniz.

Türk Telekom PUK 1 Kodu ve PUK 2 Kodu Nedir?

PUK kodundan detaylıca bahsettik fakat PUK1 ve PUK2 nedir? Cevabı aslında basit, PUK kodu ama çeşitlenmiş hali. PUK1 kodunun yanlış girildiği durumlarda PUK 2 kodu gerekir. Bu kodların ikisi de sim kartınızın üzerinde yazar. Oradan not ederek telefonunuza giriş yapabilirsiniz. Her iki kodun da yanlış girildiği senaryolarda SIM kart geri dönülemez şekilde bloke olur.

Türk Telekom SIM Kart Bloke Oldu Nasıl Açılır

Bunun için tek çözüm Türk Telekom Bayisinden yeni sim kart almak. Numaranız ve T.C. kimlik numaranız ile aynı numara için yeni sim kart temin edebilirsiniz. Yeni kartınız eski kartınızdan farklı olmak ile beraber aynı bilgilere sahip olmaz. Bayide eski kartınız tekrar aktive edilmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu