Türk Telekom

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme hizmetini siz değerli kullanıcılarına sunarak hattınızı özelleştirmeye imkan sağlamaktadır. Özellikle genç abonelerini düşünüp onların farklılıklarını göz ardı etmemektedir. Özellikle telefonda Türk Telekom operatör adı yerine istediği adı yazma olanağını sunan Türk Telekom sizleri mutlu etmek için çalışmalarına devam ediyor. 

Son zamanların popüler uygulaması olan Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme hizmeti sunularak telefonlarınız özel hale getirilecektir. Hepimiz biliyoruz ki operatör adları telefonun sol üst köşesinde yazacaktır. Burada yazan hattınızın adını size bilgisini vereceğimiz ücretsiz hizmet sayesinde değiştirebileceksiniz.

Operatör adı değişip Türk Telekom yazan yere kendi adınızı ya da sevdiğinizin adını yazabilirsiniz. Bu konuda tercih tamamen size kalmıştır. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde telefonun ekranına her baktığınızda oraya yazdığınız adı görerek mutlu olacaksınız.

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom tarafından kullanımı sağlanılan ve Selfy üyelerinin avatarının adının altında bulunan bu hizmet sayesinde telefonunuzda yer alan operatör adını kendinize göre değiştirebilirsiniz. Bu alanda yazabileceğiniz 15 karakterlik hakkınız bulunmaktadır. Operatör isminin olduğu alana 15 harfe kadar isim yazma hakkına sahipsiniz. Bu hzimet Türk Telekom abonelerine tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Türk Telekom operatör adı değiştirmek için aşağıdaki adımları sırayla yapmanız gerekiyor.

  • Öncelikle Türk Telekom kullanıcısı olmanız gerekiyor,
  • Bu servisten faydalanmak için Türk Telekom Selfy abonesi olmalısınız,
  • Selfy üyesi değilseniz eğer SELFY yazıp 4545’e mesaj gönderip kayıt olabilirsiniz.
  • Mesajı gönderdikten sonra Selfy üyesi oldunuz demektir.
  • Aboneliğiniz onaylandıktan sonra telefonunuzun mesaj kısmına girip AVATAR veya DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakıp, istediğiniz adı, cismi, ismi yazıp 4545’e mesaj atın. (ÖRNEĞİN: AVATAR AHMET yazıp 4545’e gönderin.)
  • Telefonunuza onay mesajı gelecektir.
  • Gelen mesajı onaylamak için ONAY AVATAR yazmanız yeterli olacaktır.
Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme
Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

iPhone Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

Tüm akıllı telefonlarda geçerli olan bu servisten 4.5G SIM kartını kullanan kişiler yararlanmaktadır. iPhone ya da Android işletim tabanlı telefon kullanan kişilerin mesaj atarak işlem yapması yeterli olacaktır. Yani, Türk Telekom operatör ismi değişikliği yapacağınız zaman telefonunuzun modeli önemli değildir. Operatör adı değişikliği yapacağınız zaman telefonunuzun mesaj kısmına gelip AVATAR ya da DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakıp istediğinizi yazıp 4545’e mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Türk Telekom Operatör Adı Değiştirme Ücretli Mi?

Türk Telekom Selfy aracılığıyla gerçekleştirilen bu servis, Türk Telekom kullanıcıları tarafından kullanılan ücretsiz bir servistir. Tek yapmanız gereken şey Türk Telekom Selfy abonesi olmanızdır. Selfy abonesi olmadığınız takdirde bu abonelikten yararlanamayacaksınız.

Operatör Adını Eski Haline Getirme

Türk Telekom Operatör İsmini değiştirdiniz fakat değiştirdiğiniz isimden sıkıldınız. Hal böyle olunca eski haline getirmek istediniz. Operatör adını eski haline getireceğiniz zaman telefonunuzun mesaj kısmına girerek IPTAL AVATAR yazıp 4545’e mesaj atmanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu