Türk Telekom

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Ara Beni

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? Hemen hemen bir çok abonenin yaşadığı konulardan ve ihtiyaç duyduğu işlemlerden bir tanesi olan türk telekom ödemeli arama hizmeti oldukça yararlı bir hizmet olmakla beraber ödeme arama nasıl yapılır sorusu da yine merak edilmektedir.

Acil bir aramanız var fakat hattınız da bakiye olmadığı zaman ve iletişim kurmanız gereken birisi olduğu zaman iletişiminiz kesilmesin diye diğer operatör firmalarında da olduğu gibi türk telekom ödeme arama hizmeti kullanıcılara sunulmaktadır. Bu sayede dakikanız olmasa bile karşı tarafa ödemeli arama yaparak iletişim kurabilmektesiniz.

Türk telekom abonesi ister faturalı hat sahibi olun ister de faturasız hat sahibi olun ödeme arama işleminde yararlanabilmekte ve bu işlemle kesinlikle ihtiyaç duyabilmektesiniz. Kullanıcıların merak ettiği Türk telekom ödeme arama nasıl yapılır? sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz.

Whatsapp Sözleşmesi İptalini 3 Adımla Yapın

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Türk telekom ödemeli arama hizmeti hatlarında bakiye olmasa bile kullanıcıların bir birleri ile iletişimlerinin kesilmemesi ve acil görüşme ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Bu servisten yararlanmak isteyen türk telekom aboneleri hatlarında bakiye olmadığı zaman ödemeli arama işlemi yaparak görüşmek istediği kişiye beni ara talebi göndermektedir. Bu talep sonrası karşı tarafa sizi aramasına dair bir bilgilendirme mesajı iletilmek ile beraber ödemeli aramanın kabul edilmesi durumunda yapılan görüşme tutarı ödemeli aramayı kabul eden taraftan kesilmektedir.

Türk telekom abonelerinin ödeme arama konusunda yararlanabildiği bir başka avantaj ise ödemeli arama hizmetini diğer gsm numaralarına da yapabilmelerine olanak tanınmasıdır. Böylelikle iletişim kurmak istediğiniz kişi farklı bir operatör firma da olsa da ödemeli arama yapabilmektesiniz.

Türk Telekom Beni Ara Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Türk telekom abonelerinin aynı operatör abonelerine yapacakları ödemeli arama işlemi için uygulayabilecekleri yöntem aşağıdaki gibidir.

Beni ara yöntemi;

Ödemeli arama gerçekleştirmek için telefonunuzun mesaj bölümü üzerinden arama yapmak istediğiniz abonenin numarasını yazarak 9696’ya mesaj göndermeleri yeterlidir.

Örnek: 5555555555 yazın ve 9696’a mesaj atın.

Beni Ara yöntemi;

Türk telekom ödemeli arama yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise cihazınızın arama ekranı üzerinden 135’i tuşlayarak ardından ödemeli arama yapacağınız numarayı yazarak ardından # tuşuna basarak ödeme arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Örnek: 55522211155# yazdıktan sonra arama butonuna basın.

Beni Ara yöntemi;

Bu yöntemimiz de ise yine arama ekranı üzerinden 9696 tuşladıktan sonra ödemeli arama işlemini gerçekleştireceğiniz numarayı yazarak arama yapınız.

Örnek: 55522211155 yazdıktan sonra arama tuşunu tıklayın.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Ödemeli Aramaya Açma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Türk telekom ödemeli arama servisi tüm abonelerinin kullanabileceği bir hizmet olmakla birlikte dileyen aboneler bu hizmeti devre dışı bırakabilir yada kullanıma açabilirsiniz. Türk telekom ödemeli arama servisi kullanıma açmak için aşağıda vermiş olduğumuz işlemleri yapabilirsiniz.

Türk telekom ödemeli aramayı açmak için *125*1# tuşlayarak açabildiğiniz gibi, yine telefonunuzun mesaj bölümünden AC yazıp 5767‘ye sms göndererek de ödemeli arama servisini açabilirsiniz. Türk telekom has sahibi olmayan kullanıcılar için sms bölümünden AC yazmanızın ardından 5559400008 numarasına mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Türk Telekom Ödemeli Aramaya Kapatma

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? sorusu dışından bir çok abone ödemeli arama servisi kapanma işlemini araştırmaktadır. Türk telekom ödemeli arama servisi aboneler tarafından dilediği zaman kullanıma kapatılabilmektedir. Ara beni servisi kullanıcılar tarafından da engellenebildiğini belirtmek isteriz. Bu hizmet için bloke kaldırma işlemi oldukça hızlı ve basit olmakla birlikte, Ödemeli arama servisi kapatmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

Türk telekom ödemeli arama engelleme için eğer türk telekom kullanıcısı iseniz *125*0# tuşlama yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilir, ayrıca telefonunuzun sms bölümü üzerinden İPTAL yazıp 5767‘ye sms göndermeniz yeterli olacaktır.

Türk telekom kullanıcı olmayan kullanıcılar ödemeli aramaya kapatma işlemi için yine telefonunuzun sms bölümü üzerinden IPTAL yazıp 5594400008‘e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Türk Telekom Ödemeli Atamıyorum Hatası Nedir?

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Bazı durumlar da türk telekom kullanıcıları ödemeli arama işlemini yapmak istedikleri zaman bazı hatalar sebebi ile ödeme arama yapamamakta ve bunun sebeplerini araştırmaktadır. Ödeme arama talebi yapmanıza rağmen işleminiz gerçekleşmiyorsa eğer bu durumun en büyük sebeplerinden bir tanesi art arda atılan ödemeli arama taleplerinden kaynaklandığını belirtmek isteriz. Bu durumdan kurtulmak için bir süre ödemeli arama talebi göndermeden beklemeniz karşılaştığınız sorunu çözmeniz için yeterli olacaktır.

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız ile sorun ve bilgi taleplerinizi yorumlar kısmı üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu