Bilgi

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Çekme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Çekme Nasıl Yapılır? Nakit olarak sıkıntıya düştüğünüzde bankalardan kredi çekmenin alternatifi olarak Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Çekme yöntemini de kullanabilirsiniz. Türk Telekom abonelerine özel olarak sunulan bu imkan hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Çekme Nedir?

Faturalı hattınız üzerine kredi çekmek, banka üzerinden ihtiyaç kredisi çekmeye benzemektedir. Tek fark kredi unsurunun cihaz olmasıdır. Türk Telekom mağazalarında bulunan cihazlardan birini satın alıp anlaşmalı mağazalar üzerinden satış yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Piyasada bulunan bazı Finans firmaları bu işlem için cihazları tavan fiyattan satın alıp size nakit sağlamaktadır. Bu sayede telekomünikasyon mağazalarından alacağınız düşük miktarlardan kurtulmuş olursunuz.

Kredi notunuzu Türk Telekom servislerinden öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Çekme

Bu işlemi gerçekleştirmek adına bazı şartlara uymanız gerekmektedir. Bazı durumlarda Türk Telekom tarafından belirli bir süre boyunca faturalı hat sahibi olma şartı sunulur. Kimi zamanda eski müşteri konumunda olmanız beklenir. Bazı cihazları satın alabilmek için de Türk Telekom puan sorgulama işleminde puanınızın yüksek olması geremektedir. Genel olarak “Amiral Gemisi” kategorisinde yer alan cihazlar için bu şart aranır. Bu şartı karşılamanın ardından istediğiniz cihazı alarak Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Çekme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Çekme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Çekme

Öncelikle 18 yaşında büyük olmalısınız. Cihazı satın alacağınız hat için en az 6 ay kullanım yapmış ve fatura ödemelerini de düzenli şekilde yapmış olmanız beklenir. Hat sahibi değilseniz hattın yasal sahibinin bu işlemlerde yer alması beklenir.

Türk Telekom mağazasına giderek ihtiyacınız olan nakti sağlayacak cihazı satın almalısınız. Bunun için ilk olarak cihazı satın alacak Finans kuruluşu ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır. Kendileri size hangi cihaz için ne kadar ücret vereceklerini beyan edeceklerdir. İnternet üzerinde bu hizmeti veren birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Sitelerinden cihaz için verilecek tutarları da öğrenebilmektesiniz.

 

Cihazı satın almanızın ardından satışını bu firmalar çok fazla süre geçmeden yaparak kredi almış olursunuz. Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Çekme ödemeleri için ek olarak bir sözleşme imzalamazsınız. Yapacağınız tek ödeme Türk Telekom faturası olacaktır. Her fatura döneminde kredinin, dolayısı ile cihazın taksidi tarafınızdan tahsil edilecektir. Finans kuruluşları ile ek olarak bir anlaşma yapmazsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu