Türk Telekom

Turk Telekom Bilgi Yarışması Eleg Para Kazanma

Turk Telekom Bilgi Yarışması Eleg Para Kazanma Türk Telekom, geçtiğimiz aylarda Turkcell’in başlattığı ‘Hadi’ uygulamasına benzeyen yeni bilgi yarışmasını oyuncularla buluşturdu.Turk Telekom Bilgi Yarışması Eleg Para Kazanma  bilgi yarışmalarını ve oyunları sevmetenimiz yoktur; bununla birlikte bu yarışmalarda gerçek para ödülünün bulunması işleri daha heyecan verici hale getiriyor. Türk Telekom, canlı bilgi yarışması Eleq ile her gün oyunculara gerçek para ödülü dağıtıyor.

Toplamda 10 sorunun yer aldığı yarışmada bütün soruyu bilen kişiler arasında, o günün büyük ödülü paylaştırılıyor. Gün sonunda kimse 10 soruyu da bilemezse para bir sonraki güne devrediyor ve ödül katlanıyor. Hesabınızda biriken para 50 TL olduğunda Türk Telekom sizinle iletişime geçerek ödülü size ulaştırıyor.

ELEG Canlı Yarışma İle Para Kazandıran Uygulamanın Tüm Detayları Yazımız da…

Türk Telekom, tamamen kendi bünyesinde geliştirdiği ve geçtiğimiz ay hizmete sunduğu mobil canlı bilgi yarışması eleq ile katılımcılarına para ödülü kazandırıyor.

Türk Telekom firması  tarafından düzenlenen basın toplantısında tanıtılan uygulama eleq Türk Telekom müşterisi olsun ya da olmasın farketmeksizin dileyen herkes indirerek bilgi yarışmasına katılım sağlıyor.

Kodlaması, tasarımı ve içeriği özgün şekilde tamamen Türk Telekom tarafından geliştirilen eleq, Türkiye’nin ilk milli dijital klavyesi olan  TAMBU’nun da yapımcılığını üstlenen Argela ekibinin imzasını taşıyor.

Hizmet alınan GSM operatörlerinden bağımsız olarak, uygulamayı indirip mobil cihazları üzerinden yayınlanan saatlerinde uygulamaya dahil olan tüm katılımcılar canlı olarak yarışma yakatılmaya hak kazanıyor. Günün ödülü, sorulan 10 soruyu doğru yanıtlayan tüm yarışmacılar arasında kazanılan miktar eşit miktarda paylaştırılıyor .Turk Telekom Bilgi Yarışması Eleg Para Kazanma

Türk Telekom Dijital Servisler Başkanı Ramazan Demir yaptığı açıklama , tamamen yerli mobil canlı bilgi yarışması eleq üzerinde bir yıla yakın zamandır çalışma yaptıklarını belirterek, “Türk Telekom olarak, tüm dünyada yeni oluşmaya başlayan mobil canlı bilgi yarışmaları alanın da yerimizi alarak farkımızı ortaya koymak istedik. eleq’i, Türk Telekom ve iştirakimiz olan Argela’da çalışan gençlerimizle sayesin de yani tamamen kendi iç kaynaklarımızı ortaya koyarak start-up mantığı ile hareket ederek geliştirdik.” diye konuştu.

Demir, eleq’in ilk canlı yayınının 13 Eylül’de gerçekleştirdiğini aktararak, henüz hiç tanıtım yapmadıkları halde uygulamanın sadece kulaktan kulağa yayılarak bir aydan kısa sürede 12 bini aşkın kullanıcı tarafından indirildiğini söyledi.

Yarışmada şu anda yaklaşık 5 bin kişinin canlı katılarak yarıştığını dile getiren Demir, “Öncelikli hedefimiz, belirli bir sayıda izleyici kitlesi oluşturarak mobil platform üzerinde televizyona alternatif bir mecra oluşturmak. Yıl sonuna kadar katılımcı sayısının birkaç yüz bini geçmesini hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Katılımcı sayısı arttıkça para ödülleri de büyüyecek

Demir, kullanıcı başına düşen ödül miktarını heyecan verici seviyelerde tutmak istediklerini belirterek, uygulamayı kullanan  yarışmacı sayısının arttıkça belirtilen günlük ödül miktarını da yükselteceklerini vurguladı.Özgün bir soru setleri olduğunu dile getiren Demir, “Bilgin eleq’ten geçsin sloganıyla hayata geçirmiş olduğumuz yarışmamız ile bilgi verirken eğlendirmeyi de amaçlıyoruz. Bu nedenle zaman zaman esprili soru ve cevaplar da oluyor.” bilgisini verdi.

Eleq Bilgi Yarışması Nasıl Oynanıyor?

Verilen bilgiye göre, yarışmanın başlama saati olan 20.00’den bir saat önce ve yarışma başlarken üye telefonlarına hatırlatma bildirimi gelmektedir.

Mobil cihazları üzerinden yarışma saatlerinde uygulamaya girişlerini gerçekleştiren yarışmacılar canlı olarak yarışmaya hak kazanıyor. Toplamda 10 sorunun yer alacağı yarışmada yarışmacıların her soru için 10 saniye süresi bulunuyor. Bu süre sunucu soruyu okumaya başladığı anda devreye giriyor. Doğru cevabı veren yarışmacılar bir sonraki soruyu cevaplamaya hak kazanıyor.

Günün ödülü, 10 soruyu da doğru yanıtlayanlar yarışmacılar arasında eşit miktarda paylaştırılıyor. Yarışmacılar hesaplarında biriken ödül miktarı 50 TL’ye ulaşmasının ardından ödülü talep etmeye hak kazanıyor ve ödül parası ilgili kişinin hesap numarasına yatırılıyor. eleq’in şu an için her gün saat 20.00’de olmak üzere günde bir yayını bulunuyor.

Çok yakında ikinci bir yayın daha yaparak günlük yayın sayısını ikiye çıkarılacak. eleq, mobil cihazlar üzerinden mekan kısıtı olmadan katılınabilecek, eğlendirirken bilgiyi ölçecek ve bunları yaparken de para kazandırabilecek canlı bir bilgi yarışması. Dileyen herkes uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirip oyuna katılabiliyor

Jokerler kazandırmaya yardımcı oluyor

Arkadaşlarının yarışmaya katılımına referans olan katılımcılar 1 joker hakkı kazanıyor. Yarışmacı, yanlış cevap verdiği bir soruyu doğruymuş gibi geçmesine olanak tanıyan Joker hakkını bir yarışmada sadece 1 kere kullanabiliyor. Final sorusunda joker kullanılamıyor.

Ayrıca yarışmanın sosyal medya hesaplarından her gün, o günkü yarışmada çıkacak bir soru hakkında ipucu veriliyor. Bu ipuçlarını takip eden ve çeşitli vesilelerle joker hakkı kazananlar her yarışmada 2 soruyu geçmeyi garantilemiş oluyor.Türk Telekom tarafından geliştirilen, sunuculuğunu Samet Güner’in yaptığı mobil bilgi yarışması eleq, her akşam saat 20.00’de IOS ve Android uygulaması üzerinden canlı olarak yayınlanıyor. eleq bilgi yarışması uygulaması App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz indirilerek kullanılabiliyor.

Eğer siz de bilginizi gerçek para ödüllü bu yarışmada test etmek ve ‘bilgin eleq’ten geçsin’ sloganı ile mobil platformda diğer oyuncularla kapışmak isterseniz, hemen aşağıdaki linklerden oyunu telefonunuza indirebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde derlenen bu bilgiler, reklam karşılığında sizlere iletilmektedir. Websitemizden yararlanmak için reklam engelleyici eklentinizi bu site için pasifize etmeniz gerekmektedir. Desteğiniz için teşekkürler.