Bilgi Ve Teknoloji

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset)

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hardd Reset) Android telefon kullanıcılarının sıklıkla karşılaşmış olduğu problemler arasında ve bazı dönemlerde ihtiyaç duyduğumu Telefonu Sıfırlamak yani Telefon Fabrika Ayarlarına geri döndürmek istenmektedir.

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset)

Teknik olarak yapılmak istenen bu işleme hard reset olarak isimlendirilmektedir. Yapılmak istenen bu işlemin iki türlüsü mevcut telefonunuzu satmak gibi bir düşüncesi olan kişiler telefon içerisinde bulunan bilgilerin temizlenmesi için android telefon fabrika ayarlanı dönmek işlemini yapmaktadır.Yapılan bu işlem bazı durumlarda yeterli olmuyor bu sebeple bizlerde hard reset yaparak yani telefonunuzu tamamen sıfırlamanız gerekmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağı yazımızda detaylı şekilde anlatılmaktadır.

İNTERNET PAKETİM VAR AMA İNTERNETE GİREMİYORUM

Android telefon kullanıcıların uygulayabileceği hard reset telefonunuz için en etkili yani Telefonu Fabrika Ayarlarına döndürmenin bir üst kademesidir.Şayet kullanmış olduğunuz mobil cihazınızı içerisinde bulunan tüm uygulama , veri ve bilgilerin kalıcı olarak tamamen silinmesini istiyorsanız, hard reset seçeneğini işleme koyabilirsiniz. Bu seçenek yani Telefona Hard Reset yaptıktan sonra cihazınızda bulunan tüm belge, resim, video, müzik, uygulamalar yani dosyalarınızın tamamen silinmesini sağlayarak cihazınızı aldığınız ilk gün gibi boş olacaktır.

 

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Head Reset)
Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset)

Şimdi sizlere Telefona Hard Reset işleminin nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilgilendireceğim,adımları tek tek takip ediniz.

VODAFONE BEDAVA DAKİKA KAMPANYALARI

Hard Reset İle Telefon Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılı?

  • ❱ İlk yapmanız gereken android  telefonunuzu tamamen kapatın.
  • ❱ Bu işlemin ardından ses açma + home tuşu + power tuşuna aynı anda basın. Bu tuşlar telefon modeline ve cihazlara göre farklılık göstermektedir.
  • ❱ Bu işlemi de doğru şekilde gerçekleştirdikten sonra cihaz ekranına telefonun  logosu gözükecek ve elinizi çekmeden önce logoyu gördüğünüzde sadece “Power” tuşundan parmağınızı çekin.
  • ❱ Buraya kadar herşey yolda ise ses açma tuşuna basarak wipe data / factory reset seçeneği üzerine gelin ve power tuşuna basın.
  • ❱ Tekrar karşınıza gelecek olan ekranda ses açma tuşu ve “yes delete all user data” seçeneğine gelip power tuşuna basın. Bu işlemlerde Power tuşu “tamam” anlamına gelmektedir.
  • ❱ Kullandığınız cihazınız sizi bilgilendirme yöntemi ile verilerinizi silmeye başlayacaktır. Şimdi şimdi işleminizin bitmesi bekleyiniz ve  işlemin bitmesinin ardından recovery menüsüne girerek “reboot system now” demeniz gerekecektir. Yine power tuşuna basarak işleme tamam deyin ve cihazın yeniden başlatılmasını bekleyin.
  • ❱ Android Cihaz  silme işlemi eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi ardından telefon otomatik olarak açılacaktır. Cihazın sıfırlandıktan sonra ilk açılış süresi 5 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Eğer hard reset işlemi hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Telefonunuzu sıfırlamadan önce cihazınızın içerisin de bulunan resimlerinizi , belgelerinizi yedeklemeyi unutmayınız. Aksi taktirde sıfırlama sonrası telefonunuzda ki verilerin ve belgelerin tamamının silineceğini unutmamanız gerekmektedir.

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset) başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde derlenen bu bilgiler, reklam karşılığında sizlere iletilmektedir. Websitemizden yararlanmak için reklam engelleyici eklentinizi bu site için pasifize etmeniz gerekmektedir. Desteğiniz için teşekkürler.