Bedava İnternet

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Head Reset)

07.01.2020
726
Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Head Reset)
Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Head Reset) Android telefon kullanıcılarının sıklıkla karşılaşmış olduğu problemler arasında ve bazı dönemlerde ihtiyaç duyduğumu Telefonu Sıfırlamak yani Telefon Fabrika Ayarlarına geri döndürmek istenmektedir.

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Head Reset)

Teknik olarak yapılmak istenen bu işleme hard reset olarak isimlendirilmektedir. Yapılmak istenen bu işlemin iki türlüsü mevcut telefonunuzu satmak gibi bir düşüncesi olan kişiler telefon içerisinde bulunan bilgilerin temizlenmesi için android telefon fabrika ayarlanı dönmek işlemini yapmaktadır.Yapılan bu işlem bazı durumlarda yeterli olmuyor bu sebeple bizlerde hard reset yaparak yani telefonunuzu tamamen sıfırlamanız gerekmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağı yazımızda detaylı şekilde anlatılmaktadır.

İNTERNET PAKETİM VAR AMA İNTERNETE GİREMİYORUM

Android telefon kullanıcıların uygulayabileceği hard reset telefonunuz için en etkili yani Telefonu Fabrika Ayarlarına döndürmenin bir üst kademesidir.Şayet kullanmış olduğunuz mobil cihazınızı içerisinde bulunan tüm uygulama , veri ve bilgilerin kalıcı olarak tamamen silinmesini istiyorsanız, hard reset seçeneğini işleme koyabilirsiniz. Bu seçenek yani Telefona Hard Reset yaptıktan sonra cihazınızda bulunan tüm belge,resim,video,müzik,uygulamalar yani dosyalarınızın tamamen silinmesini sağlayarak cihazınızı aldığınız ilk gün gibi boş olacaktır.

 

telefon sıfırlama nasıl yapılır ,telefon fabrika ayarlarına getirme

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Head Reset)

Şimdi sizlere Telefona Hard Reset işleminin nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilgilendireceğim,adımları tek tek takip ediniz.

VODAFONE BEDAVA DAKİKA KAMPANYALARI

Hard Reset İle Telefon Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılı?

❱ İlk yapmanız gereken android  telefonunuzu tamamen kapatın.

❱ Bu işlemin ardından ses açma + home tuşu + power tuşuna aynı anda basın. Bu tuşlar telefon modeline ve cihazlara göre farklılık göstermektedir.

❱ Bu işlemi de doğru şekilde gerçekleştirdikten sonra cihaz ekranına telefonun  logosu gözükecek ve elinizi çekmeden önce logoyu gördüğünüzde sadece “Power” tuşundan parmağınızı çekin.

❱ Buraya kadar herşey yolda ise ses açma tuşuna basarak wipe data / factory reset seçeneği üzerine gelin ve power tuşuna basın.

❱ Tekrar karşınıza gelecek olan ekranda ses açma tuşu ve “yes delete all user data” seçeneğine gelip power tuşuna basın. Bu işlemlerde Power tuşu “tamam” anlamına gelmektedir.

❱ Kullandığınız cihazınız sizi bilgilendirme yöntemi ile verilerinizi silmeye başlayacaktır. Şimdi şimdi işleminizin bitmesi bekleyiniz ve  işlemin bitmesinin ardından recovery menüsüne girerek “reboot system now” demeniz gerekecektir. Yine power tuşuna basarak işleme tamam deyin ve cihazın yeniden başlatılmasını bekleyin.

❱ Android Cihaz  silme işlemi eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi ardından telefon otomatik olarak açılacaktır.Cihazın sıfırlandıktan sonra ilk açılış süresi 5 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Eğer hard reset işlemi hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bimcell Yeni Hat Kampanyası başlıklı makalemizde internet hakkında bilgiler verilmektedir.BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Vodafone, Türk Telekom, Turkcell Bedava İnternet © Copyright 2019