Bilgi

SMS İle Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

İster kamu bankaları olsun ister ise katılım bankaları olsun maddi zorluk çeken kişilere kredi ya da finansman sağlamak için kişinin Findeks notuna bakmaktadır. Findeks kredi notu kişinin daha önce kredi çekip çekmediklerine bağlı olarak veya kredi akrtı kullanımına yönelik hesaplanan bir not olmaktadır. Peki, SMS İle Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? 

Gerek cep telefonu alırken, gerek ev alırken, gerek araba kiralarken gerek ise herhangi bir eşya alırken önemli bir referans olarak değerlendirilen Findeks Kredi Notu, bu tarz işlemlerde önem arz etmektedir. Peki, SMS ile Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? 

Bildiğiniz üzere Findeks kredi notu 1 ile 1900 puan arasında değişiklik göstermektedir. Bu puanlamada en riskli puan 1 iken, en az riskli puan ise 1900’dür. Puanınızın yüksek olmasına bağlı olarak bankalar, kişiye kredi kartı verme konusunda veya kredi sağlama konusunda kolaylık sağlamaktadır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks kredi notunuzu yalnızca bankalar değil ayrıca finansal kurumlar da sorgulamaktadır. Aslında firmalar tarafından sorgulanmasının en önemli sebebi şahısların referans aldıkları finansal bir karne olarak görülmesidir. Findeks kredi notu düşük olan kişilere bankalar tarafından kredi verilirken ya da kredi kartı verilirken tereddüt edilmektedir. Findeks kredi notunuz yüksek olduğu zaman rahatlıkla kredi ya da kredi kartı alabilirsiniz.

Findeks Kredi Notunu, borç durumunuz, yeni alınan krediler, kredi kullanım oranları, bireysel kredi veya kredi ödeme durumu ve diğer faktörler etkilerler.

SMS İle Kredi Notu Sorgulama

SMS İle Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Telefonunuzun mesaj kısmına girerek Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarnız ve Doğum yılınız arasında birer boşluk bırakıp 1122’ye gönderdiğiniz takdirde gelen mesaja göre kredi durumunuzun kötü, iyi veya çok iyi seviyede olduğunu öğrenebileceksiniz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri için Findeks notu sorgulama ücreti 14 TL olarak belirlenmiştir.

Turkcell SMS İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi notunu öğrenmek isteyen turkcell aboneleri için sms ile kredi notu sorgulama imkanları bulunmakta olup, yapılacak işlemlemler oldukça basittir.  Turkcell abonesi olanlar için kredi notu sorgulama yapmak için telefonunuzun mesaj bölümü üzerinden TC. Kimlik numaraları ile beraber doğum tarihinizi girerek, ardından 1122 no’lu numaraya mesej göndermeleri gerekmektedir.

Turkcell SMS ile kredi notu sorgulama yapmak için ;

11111111111 boşluk 1986 Şeklinde Doğum Yılınızı Girerek 1122’ye Mesaj Gönderiniz.

Turkcell ile kredi notu hizmeti için firma faturanıza ek yada hattınızda bulunan bakiyeden 9TL hizmet bedeli almakta olup , kısa süre için de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Vodafone SMS İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bir diğer operatörümüz ve vodafone kullanıcılarının merak ettiği kredi notu sorgulama işlemini vodafone ile hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Vodafone kredi notu sorgulamak için yine telefonunuzun mesaj bölümü üzerinden TC. Kimlik numaranızı ve doğum yılınızı yazarak 1122’ye Mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Vodafone vermiş olduğu bu hizmet için abonelerden 9 TL hizmet bedeli almaktadır.

Vodafone SMS ile kredi notu sorgulama yapmak için ;

22222222222 boşluk 1986 Şeklinde Doğum Yılınızı Girerek 1122’ye Mesaj Gönderiniz.

Türk Telekom SMS İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Diğer operatör firmalarında olduğu gibi türk telekom firmasında abonelerinin sms ile kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmeleri için bu hizmeti sunmaktadır. Türk telekom kullanıcıları kredi puanlarını öğrenmek için telefonlarının sms bölümü üzerinden TC. Kimlik numaralarını yazarak, doğum yılını yazmaları ardından 1122’ye sms göndermeleri gerekmektedir. Bu işlem sonrasından güncel kredi notları taraflarına iletilmektedir.

Türk Telekom SMS ile kredi notu sorgulama yapmak için ;

33333333333 boşluk 1986 Şeklinde Doğum Yılınızı Girerek 1122’ye Mesaj Gönderiniz.

SMS İle Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu