Turkcell

Turkcell Mağazalarından Uygun Fiyata Playstation 5 Alma Fırsatı

Turkcell'den Playstation 5 Almak

PlayStation 5
Sony PlayStation 5

Playstation 5, Türkiye’ye geldi ama oldukça pahalı bir etiket ile geldi. Özellikle vergiler, yurt dışı bağlantılı olduğu için dolar kurundan etkilenmesi gibi nedenler, fiyatının iki haneli sayılara çıkmasına neden oldu. Ayrıca maalesef elektronik eşyalara uygulanan taksit sınırlaması da bulunduğu için değerinde Playstation 5 almak oldukça zorlaştı. Ama bu durum Turkcell marketleri ile kırıldı. Önerilen fiyatına satılan Playstation 5, Turkcell mağazalarında online olarak satılmaya başlandı.

Playstation 5 Turkcell Mağazalarında
Playstation 5 Turkcell Pasaj’da

Son nesil bu oyun konsolu, gelişmiş donanımsal ve sistemsel özellikleri ile Amerika’da en çok satan ürün olma özelliğini taşıyor. Avrupa’da da önemli bir ivme yakalayan Sony 5. nesil oyun konsolu, yeni oyunlarıyla da popüler hale geldi. Cihaz daha Türkiye’ye gelmeden önce ön sipariş almış ve milyonlarca ürün ,daha satışa çıkmadan alıcılarına ulaşmıştı. Durum böyle olunca Turkcell harekete geçti ve Turkcell Pasaj’da bu konsolu satacağını duyurdu.

Playstation 5’i Pasajdan Almak için Turkcell Kullanmalısınız

Turkcell Pasaj, Turkcell’in taksitli ya da peşin olarak satış yaptığı online mağazasıdır. Burada alışveriş yapmak için Turkcell hattınızı kullanmalısınız. Turkcell hattınız yoksa yakınlarınızın numarası üzerinden işlem yapabilirsiniz ama burada dikkat etmeniz gereken durumlar bulunur:

Turkcell Pasaj Bilgilendirme
Turkcell Pasaj Müşteri Girişi
 • Turkcell Pasaj’da numaraya göre alışveriş seçenekleri verilir
 • Başkasının numarasını kullandığınızda ona özel olan bir kampanyayı da kullanmış olursunuz
 • En önemlisi, Turkcell Pasaj’ın en büyük avantajı fatura bilgisinin halihazırda sistemde olmasıdır, dolayısıyla garanti varsa numara sahibinin bilgilerine göre düzenlenir.
 • Turkcell Pasaj, bazı durumlarda, örneğin Platin müşterilerine fatura üzerinden satış yapabilmektedir.
 • Bazı durumlarda kişinin fatura üzerinden cihaz alma sınırı bir ile sınırlı olabilir.
 • Yakınınız üzerinden herhangi bir cihaz aldığınızda ve ödemede gecikme yaşandığında yakınınızın ileride alacağı ürünlerde sorun yaşamasına neden olabilirsiniz.

Turkcell Pasaj’dan Playstation 5 Almanın Avantajları Nelerdir?

Turkcell Pasaj, kendi üyelerine özel bir sanal mağazadır. Bu mağazada, uzun zamandır Turkcell kullananlar, iş yerlerinde Turkcell’i tercih edenler, Turkcell’in internet hizmetinden faydalananlar ayrıcalıklıdır. Ayrıca Genç Turkcelliler, Turkcell Platinum üyelerine özel kampanyalar sunulur.

Turkcell Pasaj, tüm bu müşteri bilgilerine dayanarak kendi abonelerine özel kampanyalar oluşturmaktadır. Bu kampanyalar:

 • Üyelik durumuna göre cihaz seçimi
 • Playstation 5 gibi özel ürünlere erişim
 • Kişisel tercihlere göre ürün yelpazesi oluşturma
 • Kişiye özel indirim
 • Kişiye özel cihaz kampanyaları
 • Üyenin telefon numarasına eklenen özel taksitlendirme seçeneği
 • Kredi kartı taksit sayısında kolaylık
 • Fatura bilgileri, teslimat adresi gibi bilgilere gerek duyulmaması
 • Garanti durumunda müşteri temsilcileriyle direkt iletişim kurma
 • İptal ve iade işlemlerinin, halihazırda tüm bilgilerin olması nedeniyle gerçekten de tek tıkla olması

Playstation 5 ve Geliştirilen Özellikler

Playstation 5, çıktığı anda Amerika’da satış rekoru kırmış ve çok beğenilmişti. Neredeyse tüm sosyal medya kanallarında Playstation 5 hastagleri bulunuyordu. Bu duruma neden olan, Playstation 5’i bu kadar özel kılan en önemli özelliği, tasarımı.

Playstation 5, tasarım açısından oldukça başarılı. Dik ve yan durabiliyor. Işıklandırma oldukça zarif ve gerçekten de kapalı olduğu zaman dekoratif duruyor. Sony, Playstation 5 tasarımı konusunda tüm dünyada beğeni toplamayı başardı. Tasarım konusunda bir diğer nokta ise oldukça ilginç: Sony Playstation 5 tasarımı bu ebatlarıyla Sony tarafından üretilen oyun konsollarının en büyüğü. Sadece Sony oyun konsolları arasında değil, Microsoft XBOX SERİES X modelinden dahi daha büyük. Son olarak da Sony’in beyaz olarak ürettiği ilk oyun konsolu olma özelliğini de elinde bu model tutuyor.

Tasarımın bu kadar büyük olmasının nedeni cihaz içerisindeki soğutma kanalları. Bu kanallar oldukça sessiz çalışıyor ama ebat olarak da fazla yer kaplıyor. Cihaza biraz yakınlaştığında soğutucu motorunun çalıştığını ancak duyabilirsiniz.

Son olarak konsolun teknik özellikleri gerçekten de büyüleyici. Grafik bakımından, pek çok yorumcu tarafından, piyasadaki en iyi grafik kartına sahip olarak nitelendiriliyor. SSD hızı gelmesi de oyunlardaki donmayı azaltmakta ama maalesef 667 GB depolama alanı oyunseverleri üzüyor.

Sony oyun konsolunun en çok konuşulan tarafı oyunları. Spiderman karakterini Marvel DC’den alan ve yeniden hikayelendiren Sony, Örümcek Adam’a özel oyun da tasarladı. Spider-Man : Miles Morales adıyla Playstation 5’e konulan bu oyun, neredeyse tüm oyunseverlerden tam puan aldı.

Turkcell Pasaj’a Özel Oyun Konsolu Kampanyaları

Turkcell üyelerine özel olan Turkcell Pasaj, kampanyaları genelde abone odaklı yapmaktadır. Ama genel kampanyaları da bulunmaktadır.

Sony oyun konsollarından 4 ve son nesil olan 5.nesil Turkcell’de satışa sunulmuştur. Bugün Turkcell Pasaj’da Playstation 5 fiyatı, peşin olarak 8.300 TL’dir.  Üyelere özel taksit imkanı, faturaya yansıtma gibi seçenekler ancak üye panelinde kişiye özel olarak çıkmaktadır.

Turkcell Pasaj ayrıca şu an Playstation 4 için indirimdedir. Bireysel Aksesuar Kampanyası olarak geçen kampanya ile Playstation 4 ve oyunları oldukça uygun fiyata satıştadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu