Teknoloji

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır Pinterest ülkemizde her geçen gün adından söz ettirmeye devam etmek de ve üst  sıralarda yerini almaya devam etmektedir.Bu platformun diğer sosyal medya platformlarından ayıran bazı özellikleri mevcut ve bu özellikler bizleri uygulamayı kullanmaya teşvik ediyor. Boş vakitlerinizi geçirmek için kullanacağınız bir uygulama değil sadece. Aynı zamanda ticaretiniz için siteniz için işe yarar olması ve kazanç elde edebilmeniz için bir alt yapı ve kolaylık sizlere sunmaktadır.

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır – Blog Açmasanız Da Olur

Tabi Pinterest’in sunduğu bu avantajları değerlendiren kişiler bu uygulama sayesin de gerçekten yüzlerce hatta binlerce dolar kazanabiliyorlar. Şimdi sizlere Pinterest Nedir? Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır ? Pinterest Para Kazanma Yolları Nelerdir ? ve Pinterest ile Para Kazanmak Kolay Mı? sorunarını cevaplamaya çalışacağız.Çok vakit kaybetmeden yazımıza geçelim

 

Pimterest ile para kazanmak

Pinterest Nedir? Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır 

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır Pinterest sosyal medya platformu yanı kısa adı ile pin yapmak pinlemek yani sabitlemek ve tutuşturmak mevcut görsellerin,kelimelerin yan yana gelerek birleşimi sayesinde oluşturulmuş bir isimdir. Aslında uygulamaya verilen isim de kullanım amacını belirtmektedir.

Pinterest kişilerin ilgi duydukları tanıtımını yapmak istedikleri marka bilinirliğini arttırmak istedikleri görselleri Pinterest sanal duvarları ile yararlanmak amacı ile tutuşturdukları asıl adıyla pinledikleri bir algoritmadır.

Mesela bir ressamsınız yapmanız gereken şey Pinterest hesabı açmak , Pinterest’e üye olmanızın ardından ressamlıkla yada fotoğrafçılık ile ilgili bir pano oluşturuyorsunuz.İsterseniz internet sitenizde yer alan görselleri,isterseniz kendi resimlerinizi yada uygulama üzerinden ilgi alanınız ile ilgili ve başkasının paylaşmış olduğu görselleri kendi panonuza tutuşturuyorsunuz yani pinliyorsunuz. Bu işlemlerde en can alıcı nokta ise paylaşmış olduğunuz pinlere bağlantı verebiliyorsunuz,

Yapmış olduğunuz iş ve ilgi alanınız ne olursa olsun hem ilham alabileceğiniz hem tanıtımlarınızı yapabileceğiniz hem de bu işlemleri yaparken para kazanabileceğiniz bir uygulamadır.

Pinterest tamamen görsellik üzerine kurulmuş her alanda değerlendirebilirsiniz. Örneğin, yiyecekler, diyetler, kilo verme, moda, ev bina tasarımları, iç tasarım, fotoğrafçılık…

Pinterest Sistemden Nasıl Para Kazanırız?

pinterest para kazanma

Pinterest uygulaması sayesinde kazanç elde edebilmemiz için iki yönergemiz mevcuttur.

İlk olarak direk uygulama üzerinden yani Pinterest paylaşımlarınız ile satış ortaklığı aracılığı ile kazanç elde etmek

Diğer kazanç sistemi ise Bir Blok yada ilgi alanınız olan bir site açarak bu sayfalarınız aracılığı ile Pinler oluşturup ve paylaşmak bu işlemi gerçekleştirdiğimiz zaman sitemize kullanıcı çekerek bu gelen trafik sebebi ile reklamlardan para kazanmak

Hadi Bilgi Yarışması İnternetten Para Kazanma

#1 Satış Ortaklığı İle

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır Satış ortaklığı konusunda ilerleyen günlerde de sizleri bilgilendirmek için yazılarımızı paylaşacağız. Bu kazanç sisteminin ana teması başkasının ürününü satarak ve satılan her üründen kazanç elde etmeye satış ortaklığı diyoruz.

Herkesin bildiği gibi dünya piyasasının en büyük satış ortaklığı kazanç sistemi amazona aittir.Ülkemizde de aktif olarak hizmet veren amazon dünya da çok popüler olarak kullanılmaktadır. Aynı sistem ile çalışan başka firma ve uygulamalar da mevcut, Anlatmak istediğimiz bu  platform yani sistemleri Pinterest ile birleştirmek ve bu sayede kazanç elde etmeye başlamak. Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır  Şimdi adım adım sizlere bu ticareti nasıl başlatacağımıza gelelim.

  • Öncelikle Pinterest ile ne satacağımıza karar vermemiz gerekiyor.Görsel olarak ağırlı bir alan seçmek satış konusunda çok yarar sağlayacağını öğrendik Mesela Moda ya giyim üzerine bir ilgi alanı seçtik yapmamız gereken bu konuda resimler pinlemek ve paylaşımlar yapmak için görseller hazırlamak
  • İkinci adım pintereste üye işlemlerimizi başlatmak üye işlemlerimizi yapıp gerekli doğrulamaları gerçekleştirdikten sonra Moda Giyim üzerine bir Pinterest hesabımızda pano oluşturacağız. Tabi Yapacağınız Hesap Başlıklar ,Paylaşımları ingilizce olarak yapmanız gerekiyor.Aksi taktirde yani Türkçe pir profil ve sayfa ile para kazanmanız oldukça zor olabilir.
  • Üçüncü adım ise yukarıda bahsettiğimiz gibi amazon veya buna benzer bir sisteme üye olmaz gerekmektedir.Bu üyelik için tabi birden fazla olasılık yani seçenek var ama en tercih edilen Amazon Satış Ortaklığı Sistemidir. Tercih ettiğiniz sisteme dahil olup, yani üye olduktan sonra satışına karar verdiğimiz ürünleri şeçiyoruz ve bu ürünlere ait linkleri alıyoruz.
  • Dördüncü adım ise bu satış ortaklığı bağlantılarını güzel görseller eşliğinden pinterestte paylaşmak. Görsellerinizi tasarlamak için Canva aracını kullanabilirsiniz. Ücretsiz ve kullanımı çok kolay bir araçtır.

#2 Pinterest Blog Açarak Para Kazanma

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır

 

Bir Site yada Blok yazılarınızı Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır  uygulaması üzerinden paylaşarak da oluşacak trafik sayesinde kazanç elde edebilirsiniz. Yine burada öncelik vermeniz gereken gereken yine görselliği olan bir alan seçmeniz.

Ayrıca bu yöntemin avantajı sadece satış ortaklığı sistemine bağımlı olmamanız. Bu yöntemle Adsense gibi tıklama başına para veren reklam ağlarını da kullanabilirsiniz.

Ülkemizde maalesef bu yöntem kötüye kullanılmaktadır.Nasıl yapıldığını soracak olursanız ,kopya içeriklerin bulunduğu bir web sitesi açılıyor sonrasında bu görseller Pinterest üzerinden paylaşılıyor. Oldukça başarılı bir işlem

  1. Otomatik içeriklerin bulunduğu kopya bir site oluştur.
  2. Bu içeriklerin bulunduğu sitede ki görseller yine otomatik olarak pinterestte paylaş.
  3. Sitenize Gelen ziyaretçilerden kaynaklı olarak  adsense aracılığıyla para kazan.

Fakat bu işlem hem doğru biri kazanç değil hem de çok uzun vadeli bir kazan sistemi değil Pinterest er yada geç bu siteleri tespit etmek suretiyle banlıyor, tabi ardından adsense hesabınızın da banlanarak kapatılması sizi sıkıntıya sokabilir.

Açacağınız blog siteniz ile ilgili özgün içerikler özgün resimler yazarak ve yazdığınız bu makalelerinizi pinterest aracılığı ile yayınlamanız gerekmektedir. Pinterest uygulaması aracılığı ile takipçi kazanmak etkileşiminizi arttırmanız tabi ki kazanç oranınızı da o şekilde arttıracaktır.

Siz yinede orjinal işinizi ilgilendiren içerikleri görselleri hazırlayarak manuel olarak paylaşınız. Bu işlem biraz uzun ve zor olsada başarı ve kazanç kaçınılmaz.

İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları

Pinterest İçin Görsel Tasarlamak

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır Pinterest tamamen görsel içeriklerin bulunduğu bir sosyal medya ağı olması sebebi ile pinlediğiniz görsel yani resimlerin kaliteli olmasına özen gösteriniz.

Pintereste Görsel Ekleme bu işlemi gerçekleştirirken resim boyutunun önemi aklınızda bulunsun yatay resimlere nazaran dikey görsellerin tıklama oranları düşük olmaktadır.Siz tamamen formata uygun olarak hareket ediniz.

Görsel hazırlama işlemi oldukça basit ve kolaydır. İnternet üzerinden bu işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz yardımcı uygulama araçlar mevcut aşağıda bu uygulamalardan bazıları mevcut.

Canva: Canva ile blog görseli, logo, facebook ve bir çok format için görsel tasarlayabilirsiniz. İçeriğinde binlerce şablon var, yapmanız gereken şablonu seçmek ve gerekli yerleri düzenlemek. İsterseniz kendi içeriğinizi de yükleyebiliyorsunuz.

Snappa: Canva ile aynı mantıkla çalışıyor. Sadece şablon olarak daha farklı. Kullanım kolaylığı aynı derecede. Ücretsiz üyelikle ayda sadece 5 adet görsel indirebiliyorsunuz. İdareli kullanın.

Buffer: Ücretsiz sunulan bir uygulama şablon ve kullanım açısından  diğerlerinden geride kalıyor. https://pablo.buffer.com

Sormak istediğiniz tüm konular için yorum olarak yazabilirsiniz. Bol kazançlar.

Sizde hemen pinterst hesabı açarak kazanmaya başlayabilirsiniz.  Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır 

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi ve sormak istediğiniz aşamaları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu