Bilgi

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır Bu yazımda modem montajı ve ayarlarını yapma , wifi parolasını tanımlama vs. bu stil mevzulardan bahsedeceğim. Modemi yeni almış olabilirsiniz , fabrika ayarlarına döndürmüş başka bir deyişle hard reset atmış olabilirsiniz. Operasyon sırasını takip ettiğinizde rastgele bir kasvet yaşamadan montajı ve ayarları tamamlayacaksınız.

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır 

Öncelikle internet hattınızın üye olduğunuz şirket tarafından faal edildiğine emin olun . Zira faal değilse öbür harekâtların hiçbiri netice vermeyecektir. Şayet eminseniz devam ediyoruz. Modemin fiziksel montajını %99 olasılıkla gelen takımlar yapıyor  o surattan o kısımdan bahsetmiyorum.

Şayet modeminizin kolisi elinizde mevcut ise orada montaja başlamanız gereken adres , kullanıcı ismi ve parola yazacaktır. Şayet elinizde mevcut değilse ;

Türk telekom modemlerde bu bilgiler genelde ;

Adres : 192.168.2.1  , 192.168.1.1 , 192.168.1.2

Kullanıcı Adı : admin Şifre : ttnet

Kullanıcı adı : admin Şifre : admin

Kullanıcı adı : admin Şifre :12356

biçiminde olur.  Adres kısmındaki kıymetlerden size uygun olanı tarayıcıya yazıp mesela 192.168.2.1 yazdınız ve karşınıza giriş ekranı geldi. Kullanıcı ismine admin , parolaya da ttnet  yazdınız ve giriş yaptınız.  Sol menüden Kablosuz’a tıklayıp modem adınızı ve parolanızı girmeniz gerekmektedir. Alttaki fotoğrafta ok işareti ile gösterdim.

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır 1

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır

Bu operasyondan sonra wifi aracılığı ile internete bağlanmayı deneyin , şayet bağlandıysanız tebrikler montajı galibiyetle bitirdiniz.

Eğer şifre belirlemenize rağmen internete  bağlanamıyorsanız ;

Modeminizin DSL ışığını hakimiyet edin. Şayet yanmıyorsa evvel modeme bağlanan kabloları hakimiyet edin. Kabloların iletişiminden emin iseniz servis sağlayıcınız ile bağlantıya geçin , internetiniz henüz faal edilmemiş olabilir.

Eğer DSL ışığı yanıyorsa ve bağlanmıyorsa

Bu vaziyette TTNET kullanıcı ismi , parola bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sol menüden Süratli Montaj ‘a  girmeniz gerekmektedir. Bu kısımda altta  kare içine aldığım alanları doldurmanız gerekmektedir.  Şayet bu bilgileri bulamıyorsanız hizmet numaranız aracılığını bilebilirsiniz. @TTNET Kullanıcı İsmi Parola Bilme  < linkine tıklayarak bilgileri bilip buraya girdiğinizde internetiniz etkin olarak kullanıma açılacaktır.

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır 2

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır  konusun da aklınıza takılan veya kurulum konusun da desteğe ihtiyaç duymanız durumun da yorumlar kısmından bizlerden destek alabilirsiniz.

İNTERNET BAĞLANTI SORUNU VE ÇÖZÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ….

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu