Bilgi

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır, Kredi Yurtlar Kurumu misafir ettiği öğrencilere birçok olanak sunmaktadır. Aktif olarak KYK yurdunda kalan kişiler kendilerine tanınmış bilgiler ile beraber Wifi üzerinden bedava internet kullanabilmektedirler. KYK yurtlarındaki internet hizmeti için çok sayıda kullanıcı sebebi ile sağlam bir altyapı oluşturulur. Öyle ki fazladan kullanım için KYK Wifi şifre kırma için çok sayıda içerik üretilmiştir. Bu yazımızda KYK Wifi girişi yapma ve kota sorgulama nasıl yapılır sorusuna cevap bulacağız.

KYK interneti, yurtta bulunacağınız süre boyunca en çok ihtiyacınız olan hizmetlerden biridir. Teknoloji çağının ilerlemesi ve eğitimin de teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanması ile internet önemli hale gelmiştir. Öğrencilerin araştırma ve ödev yapmak gibi sorumluluklarında oldukça kritik rol oynar. Bunun yanında yurtta bulunduğunuz sürede vakit geçirmeniz için de iyi bir kanaldır.

Vodafone Paket İptal Etme Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım

Giriş Yapma

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır

KYK Wifi ağına bağlanmanız için Wifi özelliği olan bir cihazdan ağ araması yapmalısınız. Yaptığınız arama ekranında KYK WIFI olarak görünen şifresiz ağa bağlanın. Bağlantıyı sağlamanızın ardından karşınıza “Doğrulama Sayfası” çıkacaktır. Bu sayfada sizin adınıza verilmiş kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girmelisiniz. Kullanıcı adı, kullanıcıların T.C. kimlik numarası iken yabancı uyruktan olan öğrencilerin ise pasaport numaralarıdır. Sisteme giriş yapılan kullanıcı adları daha sonra değiştirilemez.

Vodafone Benzersiz Teklif Nedir?

KYK Wifi Şifre Alma

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır

Eğer ilk girişiniz ise yurttaki yetkililerden şifre almanız gerekecektir. Sizin adınıza oluşturulmuş kayıt ile beraber size bir şifre tahsis edilecektir. Şifreyi yurdunuzdaki görevlilerin yanı sıra e-devlet üzerinden de alabilirsiniz. Şifre, bu iki kanal dışında bir yerden temin edilemez. Eğer şifreyi e-devlet üzerinden almak istiyorsanız başlığın sonunda verdiğimiz linke gidere şu adımları izleyin:

  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
  • Gelen ekranda sizden e-devlet bilgileriniz istenmektedir. Eksiksiz şekilde girin ve “Sisteme Giriş Yap” butonu ile bir sonraki sayfaya geçin.
  • “GSB Wifi İşlemleri” yazan kısma tıklayın.
  • Karşınızda kullanıcı türünü belirleme adına bir ekran çıkacaktır. “GSB Yurdunda Kalan Öğrenci”, “Gençlik Merkezi Üyesi” ve “T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Personeli”. Size uygun olanı seçerek “Devam et” ile bir sonraki sayfaya geçin.
  • Tahhüt onayı ve başvuru formu karşınıza gelecektir. Bilgilerinizi eksiksiz şekilde girin.

E-devlet üzerinden KYK şifre alma için BURADAN ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Neftlix Paketleri ve Ücretleri Nedir?

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır: Kota Sorgulama

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır sorusunun ilk kısmını cevapladık. Sıra ikinci kısım olan kota sorgulamada. Kota sorgulama işlemi için yapılacak işlem oldukça basittir. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde başarılı şekilde giriş yapmanın ardından karşınıza kullanıcı ekranınız çıkacaktır. Bu ekrandan “Kota Bilgileri” kısmına tıklayarak size tanımlı olan bağlantı kimliğinin detaylı ağ kullanımı ortaya konur. Toplam kota, toplam kalan kota,  oturum süresi gibi bilgiler bu ekranda kullanıcıya iletilir. Bağlantınız ile alakalı tarih, kullanım, kısıtlama gibi tüm bilgileri bu bölümde görüntüleyebilirsiniz.

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır yazımız hakkında öneri ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu