Bilgi Ve Teknoloji

Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim Hızlı Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim Hızlı Kredi Notu Yükseltme :Kredi Notu Yükseltme, Kredi Notu bankalardan kredi kullanmak isteyenler kişileri ilgilendiren çok önemli bir konudur. Bankaların gelen müşterilerinde aradıkları en başta olan Kredi Notu Yükseltme işlemlerini dikkatli şekilde bazı işlemleri gerçekleştirerek istenilen Kredi Notuna ulaşabilirsiniz

Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim Hızlı Kredi Notu Yükseltme

kredi notu nasıl yükseltilir

Bilindiği üzere kredi notu KKB ve TBB kurumları tarafından verilerin toplanarak kayıt olarak saklamaktadır. Kişilerin Kredi Notunun hesaplama işlemleri finansal yani bankalar ile olan tüm alış veriş bundan kaynaklı ödeme düzeniniz, borç durumu,kullanmakta olduğunuz var ise kredi ve kredi kartı limitlerinin toplam finansal işlemleri göz önünde

kayıt altında tutulmaktadır. Kredi notunuz hesaplanırken bankalarla olan tüm ilişiğiniz yani ödeme düzeniniz, borç durumu, kullandığınız krediler, kredi kartınızın limiti gibi durumlar ve risk raporu göz önünde bulundurularak kredi notu hesaplama işlemi yapılır. Kredi skoru sabit bir puan değildir. Bankalarla olan ilişkinize göre düşebilir ya da yükselebilir. Düşmesi durumunda kredi çekme ihtimaliniz de düşer. Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim Hızlı Kredi Notu Yükseltme Peki kredi notu nasıl yükseltilir?

İçindekiler

Tüm Borçlarınızı Kapatın

Öncelikle bilmelisiniz ki kredi notu birdenbire yükselmez. Kredi notunuzu yükseltmek için yapmanız gereken ilk şey, var olan borçlarınızın tümünü ödemek. Kredi borcu ve kredi kartı borcunun yanı sıra fatura borçlarınız da ödemeniz gereken borçlar arasında çünkü yapılan son düzenleme ile fatura borçları ve fatura ödeme alışkanlıkları da kredi notunu etkileyen etmenler arasına eklendi. Kredi notu, gerçekleştirdiğiniz bankacılık işlemlerine göre değişiklik gösteren bir puan türü olduğundan borçlarınızı ödeyip beklemek kredi notunuzu yükseltmeyecektir. Tüm borçlarınızı ödedikten sonra yapacağınız doğru hamleler ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim Hızlı Kredi Notu Yükseltme

Düşük Limitli Bir Kredi Kartı Alın

Tüm borçlarınızı ödedikten sonra yapmanız gereken ikinci hamle düşük limitli bir kredi kartı edinmek ve bu kredi kartına ait borcu her ay düzenli ve tam bir şekilde ödemek. Bu noktada dikkat! Kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız, kredi kartınızın aylık asgari tutarını değil tüm borcunu düzenli bir şekilde ödemeniz gerekir. Borcunuzu hesap kesim tarihinden önce ödemek de kredi notunuzun yükselmesinde olumlu rol oynayacaktır.

hızlı kredi notu yükseltme

Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim Hızlı Kredi Notu Yükseltme

Düşük Tutarlı Kredi Alın

Kredi notunuzu yükseltmek için yapabileceğiniz bir diğer hamle düşük miktarlı bir kredi çekmek. Çektiğiniz kredinin borcunu her ay düzenli ödeyerek kredi notunuzun yükselme sürecine olumlu katkı sağlayabilirsiniz. Tüm borcunuzu ilk taksitte kapatmak da notunuzu yükseltecek etkili adımlardan biri.

KİMLİK YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR

Kredi Ya Da Kredi Kartı Alamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Eğer kredi notunuz bankaların size kredi ya da kredi kartı veremeyeceği kadar düşükse bir banka hesabı açtırarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Maaşınızı aldığınızda paranızı bu hesaba yatırın ve tüm harcamalarınızı bu hesap üzerinden yapın. Kira ödemeniz ve otomatik ödeme talimatı verdiğiniz fatura ödemeleriniz de bu hesap üstünden gerçekleşsin.

Bu hesap üstünden birkaç ay düzenli ödeme yaptıktan sonra bankanızdan düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunun. Yine bu kartı birkaç ay düzenli bir şekilde kullanıp, her ay düzenli bir şekilde borcunuzun tamamını ödedikten sonra limit yükseltme talebinde bulunun… Uzun bir sürece yayılmış olan bu işlemler kredi notunuzu yükseltecektir.

Kredi notunuzun düşmesine neden olan borç ve ödeme alışkanlıklarını düzelttiğinizin göstergesi olan bu etkili hamlelerle kredi notunuz zaman içinde yükselecektir. Kısacası borçlarınızı ödeyin eğer kartınız yok ise düşük limitli bir kredi kartı alarak düzenli harcamalar ve ödemeler ile kredi notunuzun yükseldiğini görmüş olacaksınız.

Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim Hızlı Kredi Notu Yükseltme Kredi Notunuzu Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde derlenen bu bilgiler, reklam karşılığında sizlere iletilmektedir. Websitemizden yararlanmak için reklam engelleyici eklentinizi bu site için pasifize etmeniz gerekmektedir. Desteğiniz için teşekkürler.