Bilgi

İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları

İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları: Günümüzde internetten para kazanmak hem zevkli olduğu kadar hem de kolay bir yöntem olarak görülüyor. Evet, zevkli olduğunu söyleyebiliriz pek o kadar da kolay değil. Zaten internetten çok kolay para kazanmak göründüğü kadar mümkün olsaydı çoğu kişinin bu işlerle uğraşacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları

Son zamanlarda bazı operatörler ve sosyal medya platformları, internetten para kazandıran para ödüllü bilgi yarışmaları alanında yeni uygulamalar yayınlamaya başladı. Biz de bugün size bu uygulamalardan bazılarını tanıtacağız. Her ne kadar farklı başlıklar altında tanıtılacak olsa da bu uygulamaların hem çalışma prensibi, hem de kuralları birbirlerine oldukça benzemektedir.

Ancak para ödülleri ve yarışmacı sayısı değişiklik gösteriyor. Dilerseniz bahsettiğimiz uygulamaları indirip yarışmalara katılmak sizin takdiriniz. Sadece dakikalar içerisinde kayıt olup bilginizle para kazanmanız mümkün. İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları olan yazımız da ilk turkcell ile başlıyoruz.

Hadi (Turkcell)

Hadi (Turkcell)

İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları

Turkcell GSM şirketi tarafından geliştirilen bu yarışma uygulaması uzun zamandır piyasada bulunuyor. Hatta ilk çıktığı zamanlar çok fazla bir ziyaretçi ve yarışmacı kitlesine ulaşabilmek adına TV8’de yayınlanan “O Ses Türkiye” programı içerisinde bulunan yarışmanın ilk sorusu paylaşılıyor ve yarışmacılar ilk soruyu televizyon üzerinden öğreniyordu. Güncel olarak yapılan her bilgi yarışmasına ortalama olarak 20 bin kişi katılıyor.

Para ödülleri ise genel olarak 5 bin TL ila 10 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Bütün sorulara doğru yanıt veren katılımcılar, o yarışma için belirlenen toplam para ödülünü kendi aralarında eşit bir biçimde paylaşıyorlar. Aynı zamanda arkadaşlarınızı yarışmaya etmeniz karşılığında joker kazanabilir, kazandığınız jokerleri bilmediğiniz sorularda kullanarak direkt olarak bir üst tura geçebilirsiniz. Uygulama hem App Store’da hem de Google Play’de mevcut.

Hadi 165 Bin Lira Kazandırdı

Bip aracılığı ile başlayan mobil bilgi yarışması uygulaması, kişi başına yaklaşık olarak 10 bin TL kazandırdı.  Cep telefonlarından yani mobil  uygulamalardan oynanan oyun telefonlardan olması dolayısıyla her yerden ulaşılabiliyor ve  oynanabiliyor. Kazananlarsa para ödülü sahibi oluyor. Turkcell’in yaptığı açıklamaya göre aynı anda 145 bin oyuncuya ulaşan uygulama rekor kırdı ve toplam dağıtılan para ödülü 165.000 TL. Bu sayede uygulama yaklaşık 1 milyon ziyaretçiye ulaşmış durumda.

Eleq (Türk Telekom)

Eleq (Türk Telekom)

İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları

Eleq Türk Telekom Gerçek Para Kazandıran Bilgi Yarışması

Hadi’nin kazandığı başarı ve kullanıcı kitlesini gören Türk Telekom programcıları da Hadi tarzındaki “Eleq” uygulamasını geçtiğimiz günlerde startını verdi. Bu yarışmadaki joker sistemi de Hadi’dekine benzer. Ancak bu yarışmada daha düşük para ödülleri veriliyor. Buna ek olarak yarışma başına katılım sayısı sınırlı olduğu için, katılım saatleri önceden belirleniyor ve katılımcı sayısına erişim sağlandığında alımlar durduruluyor.. Kazandığınız paralar hesabınızda toplanıyor ve 50 TL’ye ulaştığı zaman uygulama ekibi sizinle irtibat kurarak  ödeme bilgilerinizi alıp ödemenizi gerçekleştiriyor. Bu uygulamayı da hem App Store’da hem de Google Play’de bulabilirsiniz.

Eleq Canlı Bilgi Yarışması

Google uygulamaları içerisinde yerini etkili biçimde alan Eleq bir kişiden fazla yarışmacının bir araya gelmesi ile her gün oynanan bir oyun.Yarışmanın  Canlı Oynama saati her gün 20:00. Burada size sorulan 10 soruya cevap veriyorsunuz ve cevaplarınız bir süre zarfında verilmek zorunda. 10 Saniye içinde vereceğiniz cevapların hepsinin doğru olarak bilinmesi halinde yani hepsini bilenler arasında verilecek para ödülü paylaştırılıyor.  Bu ödülünüz birikmesi sonrası 50 TL olduktan sonra  alabiliyorsunuz. Yarışmaya katılmak için TIKLAYINIZ.

Koş Kazan Canlı Yarışma

Google Play Store’da yer alan bir başka canlı bilgi yarışması oyunu ise Koş Kazan. Bu yarışma günde iki kez gerçekleştiriliyor. Saat 13:00 ile 20:00’de yapılan yarışmaya arkadaşlarınızı davet edebiliyorsunuz. Daveti yapan kişiler joker kazanıyor. Para ödülü ise kazanan kullanıcılardan ilk 3 kişinin banka hesabına gönderiliyor.

Que Bilgi Yarışması

10 soru sorulan bu yarışmanın günlük başlama saati 21:15. Sorulara daha önceden belirtilmiş olan para ödülü ile başlanıyor ve soruları tamamına cevaplayanlar parayı paylaşıyorlar. Yine arkadaşlarını davet edenler bu yarışmada can kazanmış oluyor. Yapılan açıklamalar ile yarışmaya katılan sayısına oranla bir kişinin Bin lira kazanabildiği bir yarışma. İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları

İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları başlıklı yazımız ile ilgili olarak sizler de favori yarışmanızı yorumlar kısımından bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu