Bilgi

İnternet Paketim Var Ama İnternete Giremiyorum

İnternet kullanıcılarının sıklıkla karşılaşmış olduğu problemlerden olan İnternet paketim olmasına rağmen internete giremiyorum  gibi sıkıntıların çözümü için yazımızı hazırlamış ve bu gibi problemlerin nasıl çözüleceğini anlattık.

İnternet Paketim Var Ama İnternete Giremiyorum

Turkcell-Vodafone-Turk Telekom hangi operatör müşterisi olursanız olun herkesin başına gelen sıkıntılar arasındadır. Bu problemler genellikle yeni telefon alımlarında yada kullanmış olduğunuz sim kartınızı farklı bir mobil cihaza takıldığın da bu problemler ile karşılaşılacağı gibi kullanmış olduğunuz GSM operatör firmanın yapmış olduğu bir çalışma kaynaklı ve kullanmış olduğunuz telefonunuzun internet ayarları ile alakalı İnternet Sorunu yaşayabilmektesiniz. 

İnternetim var ama telefon internete girmiyor sorununun yaşanmasına sebep olan bazı unsurlar olmakta olup, çözümü için uygulayabileceğiniz bazı seçenekler bulunmaktadır.

Turkcell internet Ayarları

Telefon İnternet Ayarları Yapma

  İnternet Paketim Var Ama İnternete Giremiyorum

Eğer internetiniz yoksa bedava internet sayfasında size göre hediye GB kampanyaları var. Bu kampanyalar GSM operatörünüze ait güncel fırsatlardır.

Aşağıda sizler için yazmış olduğumuz İnternet Ayarları adımlarını sayesin de yaşamış olduğunuz problem yani sorunu çözebilirsiniz. Turkcell Vodafone yada Türk Telekom İnternet Ayarları aşağıdaki gibidir.İnternet Paketim Var Ama İnternete Giremiyorum

Turkcell internet Ayarlar

  • Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları kısmından Yeni APN oluştur‘a dokunun. Açılan sayfada Ad kısmına “Turkcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazıp kayıt edin. Ardından mobil veriyi tamamen kapatıp tekrar aktif hale getirin.

Vodafone internet Ayarları

Vodafone internet Ayarları
  • Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları kısmından Yeni APN oluştuırun. Ad kısmına “Vodafone Internet”, APN kısmına ise “internet” yazıp kayıt edin. Ardından oluşturduğunuz yeni apn’i seçin.

Türk Telekom internet Ayarları

Türk Telekom internet Ayarları
  • Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları bölümünde Yeni APN oluştura dokunun. Ad kısmına “Avea Internet”, APN bölümüne“internet” yazıp kayıt edin.

İnternetinizin olmasına rağmen kullanamıyorum gibi sorunlar ile yaşayan insanlar için kesin çözüm APN Ayarları; Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, kullanmış olduğunuz mobil cihazınızı kapatıp yeniden başlatmanızın ardından problem çözülecektir. İnternetinizin olmaması durumun da internete giriş yapamazsınız. Konu ile ilgili sorularınızın olması durumun da yorum bölümüne soru ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

İnternet ayarları konusunda teknik destek veya ihtiyacınız olan bilgi için yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu