Bilgi

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir?

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir? çağımızın vazgeçilmezi olan internet ihtiyacı gün geçtikçe artmakla beraber kullanmış olduğumuz bilgisayar, tablet, telefon yada televizyonlar da bile sürekli internet bağlantısına gerek duymakta ve bu internet bağlantımızın hızlı bir şekilde olması herkesin istediği ve ihtiyaç duyduğu bir konudur.

İnternet kullanıcıları için fiber internet kullanımı bizlerin daha hızlı bağlantı kurmamızı sağlar iken fiber bağlantısına nazaran normal adsl internet bağlantısı daha düşük internet hızı sağlamaktadır. Fiber olsun olmasın tüm internet kullanıcılarının sorun yaşasın yaşamasın merak ettikleri konulardan birisi ise internet hızı konusudur. Bizler de sizler için İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir? yada internet hızı testi yapma konularını sizler için yazmış bulunmaktayız.

İnternet Hızı Testi Nedir

İnternet hız testi kullanmış olduğunuz internet bağlantısının size iletilen internetin testinin gerçekleştirilmesine internet hızı testi denilmektedir. Yine almış olduğunuz internet bağlantınızın hızı almış olduğunuz hizmete göre değişiklik gösterdiğini belirtmek isteriz.

İnternet Hızı Testi Yapma işlemi için kullanıcıların tercih edebileceği bir çok yöntem bulunmakla beraber İnternet sağlayıcı firmaların da internet hızı testini gerçekleştirebileceğiniz seçeneklerinin olduğu gibi bundan bağımsız olarak hız testi yapabileceğiniz platformlar da bulunmaktadır.

Bir çok kullanıcı internet sağlayıcı firmaların bu işlemler de verilen sonuçların doğruluğu konusun da tereddüt yaşamaları sebebi ile söz konusu hız testi ölçme işlemini bağımsız siteler üzerinden yapmak istemekle beraber yine sizler için internet sağlayıcı firmaların da hız testi yapma işlemini gerçekleştirebileceğiniz bağlantıları paylaşacağız. İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir?

İnternet Hızı Testi Yapma

İnternet hızı testi  İnternet hızınızı merak ediyor ve bu işlemi nereden yapabilirim diye merak ediyorsanız. Bunun için en popüler ve doğru sonuç elde edebileceğiniz sitelerden bir tanesi ise speedtest.net sitesidir. Ookla kontrolü ile hız testini yapabileceğiniz  site olan speedtest.net kullanıcılara her an internet bağlantı hızı testi işlemini yapmalarına olanak sağlamaktadır. Ayrıca bahsetmiş olduğumuz bu site geliştirmiş olduğu uygulama ile hem web üzerinden hem mobil telefonlar hem de tabletlerden kolaylıkla giriş yapabilir ve internet hızı testi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. speedtest.net ile intenret hızı testi nasıl yapılır?

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? İnternet Hızı Ölçme

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir?

İnternet hızı testini konusun da bilgi sahibi olabilmek için yapmanız gereken bir kaç seçenek bulunmaktadır. İlk olarak bu testi bilgisayarınız üzerinden yapmak için speedtest.net sitesini giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer internet hız testi ölçmek için tablet yada telefon kullanarak yapmak istiyorsanız eğer bunun için speedtest uygulamasını cihazınıza indirerek internet hızı testinizi yapabilirsiniz. Uygulamayı indirmek ya da hız testi yapabileceğiniz internet bağlantı linkleri aşağıda sizler için paylaşılmıştır.

Speedtest internet sitesine ziyaret ettikten yada vermiş olduğumuz bağlantılar aracılığı ile uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra internet hızı testi işlemini başlatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken oldukça basit  “Begin Test” butonuna tıklamak. Daha sonra internet hızı testi başlayacak ve testin sonunda ping süresidownload ve upload hızları sonuç olarak gösterilecek

İnternet Hızı Kaç Olmalı?

İnternet Hızı Kaç Olmalı sorunuz ile ilgili olarak tam net bilgi verememek ile beraber buna bağlı olarak almış olduğunuz internet bağlantı hizmetinize göre değişiklik göstermektedir. İdeal internet hızı kaç olmalı konusunda daha detaylı bilgi alabilmek için vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir? başlıklı yazımız ile ilgili olarak sizler de almış olduğunuz internet hızınızı yada yapmış olduğunuz hız testi sonucunuzu yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu