Türk Telekom

İnternet Adres Değişikliği Ve Nakil Nasıl Yapılır

İnternet Adres Değişikliği Ve Nakil Nasıl Yapılır İnternet hizmeti konusunda oldukça başarılı bir hizmet sağlamakta olan TTNET internet sağlayıcılığı artık hizmetlerini ve gücünü Türk Telekom firması ile birleştirerek Türk Telekom olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Sizlerde Türk Telekom evden internet hizmeti alıyorsanız kimi zamanlarda adres değişikliği yapmak zorunda kaldığınız  durumunda nelere dikkat edilmesi gerektiğinden ve İnternet Adres Değişikliği Ve Nakil Nasıl Yapılır buna dair bazı bilgiler vereceğim.

İnternet Adres Değişikliği Ve Nakil Nasıl Yapılır

internet Nakil Nasıl Yapılır

Türk Telekom operatöründe adres değişikliği sizler gereken belgeleri sunmanız durumundan sonra neredeyse 1 hafta içerisinde adres değişikliği nakil işlemleriniz sorunsuzca tamamlanır. Türk Telekom evden internet adres değişikliği için ilk olarak almış olduğunuz hizmetin asıl sahibinin İnternet Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak adres değişikliği yapmak istediğini söylemesi gerekmektedir. Turk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası Direk Bağlanma

Daha sonrasında müşteri hizmetlerinin yapacağı işlemler sonucunda nakil işlemleriniz başlayacak ve sizlerde ilgili belgeleri sizlere en yakın olan Türk Telekom bayilerine vererek kısa sürede adres değişikliğinizin tamamlanmasını sağlayabileceksiniz.

Türk Telekom firmasında müşteri hizmetlerine bağlantı kurmak için, 444 1 444 nolu telefon numarasını aradıktan sonra müşteri hizmetlerine sorunsuzca bağlantı sağlayabilirsiniz, Türk Telekom müşteri hizmetlerine direk bağlanmak istiyorsanız bu yazımız ise sizlere yardımcı olacaktır.

Türk Telekom Kapı Numarası Değişikliği Nasıl Yapılır?

Türk Telekom firmasından almış olduğunuz evden internet hizmetinizin ve aboneliğinizin adres değişikliğini veya sadece kapı numarasını değişmesini istiyorsanız bunun için yapmanız gereken  yukarıda bahsettiğim gibi Türk Telekom müşteri hizmetleri ile direk bağlantı kurarak adres değişikliğini yani nakil işlemini başlatmanız gerekmektedir. Daha sonrasında sizlerden isteyecekleri bazı kimlik bilgileri ile birlikte nakil işleminizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom Nakil İşlemi Kaç Gün Sürer?

Türk Telekom Nakil İşlemi Kaç Gün Sürer

Adres Değişikliği Ve Nakil Nasıl Yapılır?  Türk Telekom operatöründe minimum İnternet  7 mesai iş günü içerisinde nakil işlemleriniz problemsiz bir şekilde tamamlanır fakat bu süre bulunduğunuz bölgenin konumuna veya  alt yapısına bağlıdır. Türk Telekom’da nakil işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde halledilmesini sağlamak istiyorsanız nakil yapacağınız adreste alt yapının olması gerekmektedir, alt yapı olmayan adreslere nakil işlemi maalesef ki yapılamıyor ve bu süreçte epey bir uzuyor.

Nakil işlemlerinin süresi tamamen bulunduğunuz bölgelere göre hesaplanmaktadır, tam vakti sizlere Türk Telekom müşteri hizmetleri verecektir.

Taşınıyorsanız veya internet aboneliğinizi, telefon hattınızı yazlığınıza nakletmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Taşınırken internet nakli nasıl yapılır?

İnterneti hizmetinizi taşıyacağınız telefon numarasıyla birlikte, taşınan internet aboneliğinin aynı kişi üstüne olması gerekmektedir.

Bu işlemi yani nakil işleminizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle interneti taşıyacağınız konut veya işyerinizde sabit bir telefon hattı bulunması gerekir. Bu yüzden internet başvurusu yani nakil işlemler başvurunuzu  yapmadan önce, taşınacağınız yerde telefonu açtırmış olmanız gerekiyor.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, taşıyacağınız internet hizmeti aboneliğinin üstüne olduğu kişi ile, telefon numarası sahibi kişinin aynı olması gerektiğidir. Başka kişi üzerine açılmış bir hizmet aboneliği , kendi internetiniz için maalesef nakil işlemi gerçekleştiremezsiniz. Nakil işlemine başlamak için abonesi olduğunuz internet şirketinin müşteri hizmetleri merkezine ulaşabilirsiniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ;

İnternet nakil işlemi bazı durumlarda aboneler için daha fazla evrak çıkardığı, çaba gerektirdiği ve harcanan ücret miktarın fazla gelmesi nedeniyle gereksiz görülmektedir. Bu gibi durumlarda İnternet Servis Sağlayıcısı’nı değiştirmek daha avantajlı olabilir. İnternetinizi taşımadan önce, mevcut internet servis sağlayıcınızla sözleşmeniz olup olmadığını ve avantajlı yeni abonelik tarifelerine bakmanızı öneririz.

Soru-Cevap

  • İnternet taşıma için gereken belgeler nelerdir?

Kimlik ya da başvuru işlemi yapılacak kişiden alınmış bir vekaletname.

  • İnternet nakil ücreti ne kadardır?

Hizmet alınan Firmaya göre değişiklik gösterdiğinden dolayı bu işlem için 15 – 40TL arası ücret ödersiniz.

  • İnternet nakil işlemin ne kadar sürede tamamlanır?

Hizmet alınan firmaya göre değişmekle birlikte işlemlerinizin tamamlanması 15 günü bulabilir.

  • Nakil edilecek meskende bizzat bulunmam gerekli mi?

Hayır ancak söz konusu adreste ilgili bir kişinin bulunması gerekmektedir.

NUMARA TAŞIMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR

Sabit hat ve internet nakli nasıl yapılır?

Sabit hat ve internet nakli nasıl yapılır?

İnternet Adres Değişikliği Ve Nakil Nasıl Yapılır Telefon hattınızı, internet hizmetiniz ile beraber aldıysanız ikisinin nakil işlemini beraber sonuçlandırabilirsiniz. İşlemleri başlatmak için, müşterisi olduğunuz şirketin müşteri hizmetleri merkezinden veya size en yakın ofisine ulaşabilirsiniz.

Başvuruyu bizzat hat sahibi  yapması gerekmektedir. Kendiniz başvuramıyorsanız, noter onaylı bir vekaletnameyle başka biri başvurunuzu yapabilir. İnternet nakil işlemleri sabit hattınız nakledilmeden başlayamaz.

İnternetinizin nakil işlemini gerçekleştirmeden önce, nakil edilecek adreste adınıza telefon hattı yoksa, önce telefon hattınızı naklettirmeniz gerekir.

Telefon taşıma işlemi nasıl yapılır?

Telefon nakil işlemi için konut iseniz kimlik belgenizin ve fotokopisiyle, iş yeri iseniz imza sirküsü ve iş yeri yetkilisinin kimlik fotokopisini hazır bulundurarak; öncelikle müşteri hizmetleri merkezleri veya web adreslerinden, sonrasında da telefon sağlayıcınızın herhangi bir ofisine giderek yapabilirsiniz.

Yazlığa internet taşıma nasıl yapılır?

Abonelerin çoğunun en çok problem yaşadığı ve desteğe ihtiyaç duyduğu konulardan biri de yazlığa giderken, evlerinde kullandıkları internet hizmeti aboneliğini nasıl yazlıklarına nakledebilecekleri. Bu işlem de yukarıdaki süreci gerektiriyor. Öncelikle telefonunuzu taşımanız ya da internetinizi taşıtacağınız yerdeki telefon numarasının sizin üstünüze kayıtlı olması gerekiyor.

Türk Telekom Resmi İnternet Sitesiniz Ziyaret Etmek İçin TIKLATINIZ…

İnternet Adres Değişikliği Ve Nakil Nasıl Yapılır başlıklı yazımız ile ilgili düşünceleriniz yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu