Bilgi Ve Teknoloji

Merakla Beklenen GeForce NOW Paket Fiyatları 2021 Belli Oldu! GeForce NOW Nedir, Oyunları Nasıl Oynanır?

GeForece NOW Türkiye Paket Fiyatları 2021

GeForce NOW oyunları Türkiye lokasyonlu sunucularıyla birlikte hizmet vermeye başladı. Oyun tutkunları heyecanla bulut tabanlı oyun servisi olan GeForce NOW gelişmelerini yakından takip ederken, NVIDIA ve GAME+ işbirliği ile hayatımıza giren bu yeni platformu hiç duymayanlar hakkında daha fazla bilgi almak için araştırmalarını sürdürüyor. Oyun severlerin ilgi ile takip ettiği GeForce NOW oyun platformu Türkiye sunucularında yerini alırken, Turkcell GAME+ işbirliği ile hayatımıza giren bu yeni oyun platformunu deneyimlemeyen okurlarımız için her yönü ile yazımızda tanıtmaya çalıştık.

Bedava Netflix Premium Hesaplar Güncel Ücretsiz Liste 2021

GeForce NOW Nedir?

GeForce oyunu bulut tabanlı bir oyun platformudur. Hemen hemen tüm dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ile oyun deneyimi yaşatan bu platform; Mac’ler, Shield TV’ler, Android ve iOS cihalar ile oyun deneyimini destekliyor. Google tarafından büyük bir umutla piyasaya sürülen bulut tabanlı oyun platformu Stadia’nın alternatifi olarak piyasa sürülen GeForce , sadece alternatif olarak kalmadı ve büyük başarı yakalamayı başardı. Dünyada Avrupa ve ABD yanında Güney Kore, Japonya, Tayvan ve Rusya’da platform faaliyet veriyor. Türkiye ile birlikte Avustralya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde de GeForce NOW’un hizmet vermesi amaçlanıyor.

GeForce NOW Oyunları Nasıl Oynanır?

GeForce NOW Oyunları Nasıl Oynanır

GeForce NOW Nedir, Oyunları Nasıl Oynanır?

GwForce NOW oyunlarını oynamak için Türk oyun severlerin 15 Mart 2021 tarihini beklemeleri gerekiyor. Turkcell GAME+ ile NVIDIA işbirliği ile ülkemizde hayata geçen bulut tabanlı oyun platformu için kapalı beta denemeleri halen sürüyor. Platformun ücretli ve ücretsiz olarak sunacağı oyunları oynamak isteyen Türk kullanıcılarının web sitesinden kayıt yaptırmaları gerekiyor. Yaptırılan kayıtlar sonrası sırayla davet edilecek olan Türk oyun severler, bulut tabanlı oyun platformunu deneyimlemeye başlayabilecekler.

GeForce NOW Oyunları Ücretli Mi?

GeForce NOW ücret politikası hakkında tüm detaylar netleşti. GeForce  oyunlarını oynamak ücretli olacak. Türkiye’de iki farklı ücretli paket ile hizmet verecek olan bulut tabanlı oyun platformunda, hazırlanan Premium pakete göre fiyat tarifesi belirlenecek. Geforce  ödeme yapmak istemeyen kullanıcılar için bazı özellikleri sınırlandırılmış ücretsiz paket seçeneğini de oyun severlerin kullanımına sunacak..

2021 GeForce NOW Türkiye Fiyatları Ne Kadar, Kaç TL?

geforce-now-kac-para

GeForce NOW Türkiye fiyatı hazırlanan iki ücretli paket tipinde farklı olacak. Ücretli iki paket seçeneğinin yer aldığı platformda, ücretsiz paket seçeneği de yer alacak. Fiyatlarda Turkcell GAME+ ile yapılan işbirliğinin de etkisi hissedilecek. Zira fiyatlar, NVIDIA tarafından sunulan hizmete ek içeride işbirliğine gidilen Turkcell’in de inisiyatifi ile hazırlandı. Türkiye’de 15 Mart tarihi ile hizmete girecek olan GeForce için tercih edilebilecek paketler ve 2021 fiyat tarifeleri şu şekilde olacak:

  • Basic Paket: GeForce Now ücretsiz paketi olarak tanıtılan Basic paket, 1 saatle sınırlandırılan oturum süresi tercihi ile kullanıma sunuluyor. Sunucunun belirli bir kapasitesi ayrılmış olarak hizmet verecek olan bu pakette, RTX seçeneği de kapalı olacak.
  • Lansmana Özel Premium Paket: 3 ay boyunca geçerli Premium abonelik sunma amacı ile hayata geçirilen paketin fiyatı 149,70 TL olacak. Paketin aylık ücreti 49,90 TL ile Premium paketin oldukça gerisinde seyredecek. Paket sahibi kullanıcılar öncelikli erişim hakkına sahip olmakla birlikte, RTX kalitesi ile oyun oynama şansını elde edebilecek. Paket sahibi kullanıcıların 3 ay boyunca oturum süreleri de uzatılmış olacak.
  • Premium Paket: RTX kalitesi ile oyun oynama deneyimini aylık 74,90 TL fiyatla sunan Premium paket, GeForce  platformunun ayrıcalıklarını yaşama şansını kullanıcılarına sunacak. Uzatılmış oyun süresi ve öncelikli erişim hakkı sahibi olacak olan paket sahipleri, paketi yenilemeleri itibari ile diledikleri her ay benzer hakları kullanarak bulut tabanlı oyun deneyimini yaşayabilecekler.

2021 Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

GeForce NOW Premium Paket Fiyatları Yurt Dışında Ne Kadar?

GeForce NOW paketinin yurtdışı fiyatları Avrupa ve ABD’de dikkat çekiyor. Zira bu ülkelerdeki fiyatlar, Türkiye fiyatlarının gerisinde seyrediyor. Yurtdışında 6 aylık paket abonelik tercihlerinin de olması platformu bekleyen Türk kullanıcılara hayal kırıklığı yaşattı. NVIDIA ise aylık yaklaşık 10 dolara karşılık gelen yüksek fiyatlardan Turkcell’i sorumlu tuttu. İşte yurtdışında oyun severlerin GeForce  deneyimi için ödediği ücretler:

  • Avrupa: 6 aylık Premium paket 27,50 Euro
  • ABD: 6 aylık Premium paket 25 Dolar (Aylık 5 dolar)
  • Tayvan: Aylık 299 NT (80 TL)
  • Güney Kore: Aylık 12.900 won (Yaklaşık 85 TL)
  • Rusya: Aylık 999 ruble (Yaklaşık 100 TL)
  • Japonya: Aylık 1800 yen (Yaklaşık 125 TL)


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde derlenen bu bilgiler, reklam karşılığında sizlere iletilmektedir. Websitemizden yararlanmak için reklam engelleyici eklentinizi bu site için pasifize etmeniz gerekmektedir. Desteğiniz için teşekkürler.