Bilgi

Garena Free Fire Nasıl Oynanır? Garena Free Fire Kaç GB?

Kısa süre içerisinde milyonlarca indirme sayısına ulaşmayı başaran ve başarısından hiç bir zaman ödün vermeyen Garena Free Fire Nasıl Oynanır? Garena Free Fire Kaç GB? 

111 Dots Studio tarafından geliştirilmiş olan Garena Free Fire, hayatta kalma türünde başarılı bir aksiyon ve macera oyunudur. Hem android hem de iOS platformlarında yayınlanan bu oyun en çok indirilen oyunlar arasında yerini almayı başardı. 2020 yılının Mayıs ayında dünya genelinde 80 milyondan fazla aktif kullanıcıyla oyun sektörüne yön vermeye başladı. 50’ye kadar oyuncunun hayatta kalma mücadelesi sergilediği Garena Free Fire Nasıl Oynanır? Grena Free Fire Kaç GB? 

Garena Free Fire Nasıl Oynanır?

Garena Free Fire oyununda tek başına hareket edebileceğiniz gibi aynı zamanda dört kişilik takım kurarak yeni maceralar atılabilirsiniz. Sizin takımınızda olan kişilerle aynı zamanda sesli iletişim kurarak hayatta kalma maceranızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Hayatta kalmak için sizin için en önemli şey silahlardır. Piyasaya çıktığı günden itibaren popüler olmayı başaran oyuna en son gelen Operation Chrono adlı güncellemeyle beraber Cristiano Ronaldo adlı başarılı futbolcu Krono adlı karakter, oyuna eklendi.

Garena Free Fire İpuçları

 • Öncelikle oyuna ilk giriş yaptığınızda yapmanız gereken ilk şey silah bulmaktır. Vakit geçtikçe kendinize yeni bir zırh, çanta veya med-kit bulmanız gerekecek. Eğer girdiğiniz yer çok kalabalıksa kurtulmanız için yapmanız gereken ilk şey silah edinmektir.
 • Silah elde ettikten sonra güvenli bölgenin daralmasına önem vermeniz gerekiyor. Eğer güvenli bölgenin daralması için süreyi kontrol etmeyip, güvenli bölgeye doğru ilerlemezseniz oyunda kısa sürede can kaybı yaşarsınız.
 • Kendinize mutlaka bir saklanma yeri edinmelisiniz. Eğer saklanma yeri ve barınak bulamadıysanız glueball kullanmalısınız. Glueball sizin karşınıza kendinizi ve ekibinizi korumak için bir duvar oluşturacaktır.
 • Hareket etmeden önce çevrenizde bir düşman ekibi olup olmadığına dikkat edin. Eğer bir düşman ekibi size yaklaşıyorsa, tedbirinizi ona göre almanız gerekiyor.
 • Takımınızda bulunan arkadaşlarınızın hareketini, düşmanlarınızın konumunu ve güvenli bölgeye olan konumunuzu mini haritadan takip ederek kendinizi güvene alabilirsiniz.

Yalnızca Android ve iOS platformunda yer alan ve en popüler hayatta kalma oyunları arasında bulunan Garena Free Fire yalnızca mobil üzerinden mi oynanıyor? Bu sorunun cevabını aşağıda vermek istiyoruz.

Garena Free Fire PC’de Nasıl Oynanır?

Şuanda yalnızca Android ve iOS platformunda gördüğümüz Garena Free Fire oyunu en sevilen hayatta kalma shooter oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun sevenleri tarafından Garena Free Fire PC’de Nasıl Oynanır? diye araştırmaya başladı. Size üzücü bir haber vermek istiyoruz ki oyunun PC sürümü henüz resmi olarak piyasaya çıkmadı. Ama tabi isterseniz PC platformu üzerinden de oynayabilirsiniz. Nasıl mı?

Öncelikle bilgisayarınıza Android Emülatörünün en son sürümünü indirmeniz gerekiyor. Android emülatörü olarak bilinen BlueStacks, LD Player, Nox, MEmu, Tencent Gaming, Buddy gibi emülatörlerleri indirerek telefonunuzda olan oyunu indirebilir ve bilgisayarınız üzerinden kesintisiz olarak oynayabilirsiniz.

Bluestack Emülatöründe Garena Free Fire Nasıl Kurulur?

Oyunun kurulumuna geçmeden önce Bluestack emülatörünün nasıl kurulacağına ve bu emülatörü kurmak için minimum sistem gereksinimlerinin ne olduğuna değinelim

Bluestack Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10
RAM: 2 GB veya Daha Fazla
HDD: 5 GB
CPU: Intel veya AMD çift İşlemci

Bluestack emülatörünü indirdikten sonra kurulum dosyasını açın ve yükleyin. Bu emülatörün kurulması birkaç dakika sürecektir. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra tamama tıklayın. Daha sonra Bluestack emülatörünü bilgisayarınızın değerine göre ayarlayın. Şimdi Google Play Store hesabına girerek Free Fire oyununu indirin. İndirdikten sonra kurup, istediğiniz hesapla oynayabilirsiniz.

Garena Free Fire Sistem Gereksinimleri

Bir oyunu indirmeden önce o oyunla ilgili sistem gereksinimlerini öğrenmeniz gerekiyor. İndireceğiniz oyun eğer sisteminize ağır gelirse, sisteminizde ciddi sorunlara yol açabilir. İşte, Garena Free Fire Sistem Gereksinimleri 

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • OS: Window 7,8,10 (64 bit)
 • CPU: Core i3 2.4GHz
 • RAM: 4GB
 • GPU: Intel HD Graphics 4000
 • HDD: 4GB.

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • OS: Window 7,8,10 (64 bit)
 • CPU: Core i5 2.8GHz
 • RAM: 8GB
 • GPU: NVIDIA Geforce GTX 660
 • HDD: 4GB

Mobil cihazlar için bu oyunu indirecekseniz eğer en az 1,1 GB boş alan ve en az 2 GB RAM olması gerekir. Eğer telefonunuzun sürümü güncel değilse, oyunu oynarken yine sorun yaşayabilirsiniz.

Garena Free Fire Kaç GB?

Garena Free Fire Kaç GB diye soran kişiler için cevaplamak istiyoruz. Oyunu kasmadan ve donmadan oynayabilmeniz için cihazınızda en az 2GB RAM bulunması gerekiyor. 2 GB’dan düşük RAM’ınız olursa oyunda kasmalar yaşayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu