Bilgi

2021 Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

Faturalı Hatta 1 Saat İçinde (20Bin TL Kredi) Faturalı Hatta Kredi Çekme Yöntemleri

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir? Faturalı hatta kredi çekme yöntemleri acil nakit ihtiyacı bulunan tüketicilerin finansmana erişebilmek için tercih ettikleri yöntemler arasında yer alır. Düşük kredi notu ya da dolu kredi limiti sebebi ile bankalara kredi başvurusunda bulunamayan tüketiciler, doğrudan değil dolaylı olarak nakde erişim sağlayan faturalı hatta kredi yöntemini tercih etmektedirler. Halk arasında “Telefon Bozdurma” olarak bilinen bu yöntem ile kredi puanı engeline takılmadan nakde ulaşılabilmektedir.

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

Faturalı hat üzerinden kredi çekmenin işleyişi iki aşamalıdır. Doğrudan değil, dolaylı olarak nakde erişim fırsatı sunan bu yöntemde tüketiciler ilk olarak cihaz satın alımı gerçekleştirirler. Müşterisi oldukları GSM operatörünün cihaz kampanyalarında şartlarını sağladıkları cihazı faturaya ek taksitle satın alan tüketiciler, alınan cihazı satarak nakde çevirirler. Cihazın ücretini peşin olarak alan hat kullanıcıları, ödemelerini ise her ay taksitle gerçekleştirirler.

Faturalı Hat Üzerine Alınan Cihazlar Nasıl Nakde Çevrilir?

Faturalı Hatlara Kredi

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

Faturalı hatta alınan cihazın nakde dönüştürülmesi ikinci el akıllı cihaz alım ve satımı yapan noktalar üzerinden gerçekleştirilir. Satılan cihazın ikinci el statüsünde olması nedeniyle bir miktar değer kaybı yaşanacaktır. Cihazı nakde çevirirken daha az değer kaybı yaşamanın püf noktaları şu şekildedir:

 • Faturalı hat üzerine akıllı cihaz satın almadan önce Pazar araştırması yapılmalıdır. Cihazı nakde çevirirken en az hangi cihazda değer kaybı yaşanıyorsa, satın alma için o cihaz tercih edilmelidir.
 • Satın alınan cihazın kutusu açılmadan bozdurmaya götürülmelidir.
 • Satılacak cihaz için birkaç noktadan fiyat alınmalı, daha yüksek tutara cihazı satabilmek için pazarlık yapma yoluna gidilmelidir.
Devlet Destekli Faizsiz Kredi Fırsatı: Dört Büyük Bankadan Faizsiz Kredi Desteği Nasıl Alınır?

FATURALI HATTA KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Faturalı hat ile kredi başvuru şartları GSM operatörleri özelinde değişebilmektedir. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone; kullanılan faturalı hat tarifeleri ile satın alınmak istenen cihaz özelinde şartları değiştirebilmektedir. Üç GSM operatörü tarafından talep edilen benzer faturalı hat kredi başvuru şartları şunlardır:

 • Kredi için başvurulacak faturalı hattı, başvuru tarihinden önceki 6 ay boyunca kullanıyor olmak
 • Üzerine kayıtlı olan faturalı hat ile kredi başvurusunda bulunmak
 • Satın alınan cihaz sonrası en az 1 yıl süre ile faturalı hattın kullanılacağına dair taahhüt vermek

Faturasız Hatta Kredi Verilir Mi?

Faturalı Hatlara Kredi

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

Faturasız hatta kredi verilmez. Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone tarafından faturasız hatta taksitle cihaz satışı yapılmamaktadır.

2021 Faturalı Hatta En Fazla Kaç Para Kredi Çekebilirim?

Faturalı hatta kredi limiti GSM operatörü ve üstlenilen taahhüt büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Seçmiş olduğunuz cihaza göre GSM operatörlerinden X TL tutarında kredi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

2021 FATURALI HATTA KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Faturalı hatta kredi başvuruları GSM operatörünün bayileri üzerinden yapılır. Faturalı hatta kredi başvuruları şahsen yapılırken, tüketicilerin kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları başvuru için yeterlidir. Kullanılan tarife ile satın alınabilecek cihazlar arasından yapılan seçimler sonrası taahhütname imzalanır ve cihaz teslim alınır. Teslim alınan cihazın kutusu açılmadan yukarıda paylaşılan püf noktalara dikkat edilerek nakde düşük değer kaybı ile çevrilebilir.

2021 Turkcell Faturalı Hatta Kredi Kampanyaları

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

Turkcell’den faturalı hatla kredi çekmek en az 3, en fazla 36 ay taksitle yapılabilir. Peşin satış fiyatı X TL olan Apple, Samsung, Huawei, Sony ve Xiaomi gibi cihazlar Turkcell’den faturalı tarifeye ek taksitle satın alınabilmektedir. Turkcell’de 2021 güncel tarifeye ek cihaz kampanyaları ile ilgili en çok tercih edilen örneklere aşağıda yer verilmiştir:

 • Apple iPhone 12 Pro Max: 16 bin 999 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm: 4 bin 49 TL (Tarifeye ek 36 ay taksitle)
 • Samsung Galaxy Z Fold2: 17 bin 949 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Huawei P40 Pro: 11 bin 999 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • LG Wing: 14 bin 999 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Xiaomi Redmi Note 9 Pro: 3 bin 189 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Sony WH-1000XM4 Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz Kulaklık: 3 bin 499 TL (Tarifeye ek 36 ay taksitle)
             ADRES KODU NEDİR ? ADRES KODU NASIL ALINIR?

2021 Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Kampanyaları

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

Türk Telekom’dan faturalı hatla kredi çekmek içim 3 ila 12 ay arasında sunulan vade seçeneklerinden yararlanılabilir. Seçilecek cihaz tarifesi özelinde taksitle yapılan işlemlerde vade farkı uygulanabilen Türk Telekom’da, kampanyaların çoğunluğu peşin fiyatına taksit şeklinde uygulanır. Satış değeri 16 bin 998 TL tutarına kadar olan cihazlar için Türk Telekom’da faturalı tarifeye ek taksitle cihaz satın alımı gerçekleşebilmektedir. 2021 yılında Türk Telekom tarafından sunulan farklı markalara yönelik tarifeye taksitle akıllı cihaz satışı kampanyaları şu şekildedir:

 • Apple iPhone 12 Pro Max 128GB: 16 bin 998 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Honor 8S: 380 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Huawei P Smart 2021: 3 bin 828 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Samsung Galaxy Z Flip: 14 bin 184 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Oppo Reno 4 Lite: 4 bin 416 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • LG K41s: 3 bin 69 TL (Tarifeye ek 11 ay taksitle)
 • Xiaomi Redmi Note 9S 128GB: 4 bin 392 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • General Mobile GB 20 Pro: 2 bin 832 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)

2021 Vodafone Faturalı Hatta Kredi Kampanyaları

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

Vodafone’dan faturalı hat ile kredi çekmek için en fazla 12 ay taksit uygulanır. Önde gelen akıllı cihaz üreticilerinin en son cihazları, Vodafone tarifeye ek cihaz kampanyaları ile taksitli satın alınabilmektedir. Vodafone’da 2021 yılı tarifeye ek taksitle akıllı cihaz satışı kampanyalarına ait bazı fiyatlar aşağıda sizlerle paylaşıldı:

 • Apple iPhone 12 Pro Max: 19 bin 65 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Apple iPhone 12: 12 bin 345 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • LG Velvet: 7 bin 447 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Samsung Galaxy A51: 4 bin 380 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Alcatel 3X 2020: 3 bin 660 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Xiaomi POCO X3: 4 bin 440 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)

FATURALI HATTA KREDİ ÇEKMEK MANTIKLI MI?

Faturalı hatta kredi çekmenin avantajı olduğu kadar dezavantajı da bulunmaktadır. Normal şartlarda faturalı hat üzerine satın alınan akıllı cihazlar, taksitle ödeme esnekliği ile cazip şartlarda sunulmaktadır. Nakit ihtiyacı için bu cihazları bozdurmak ise düşük satış fiyatının oluşturduğu zarara katlanmak anlamına gelir. Kişinin nakit ihtiyacının aciliyeti ve bankalar ile olan ilişkisi göz önünde bulundurulduğunda ise yaşanan değer kayıplarının mantıksızlığına karşın bu yöntemi kullanışlı bir para temin metodu haline getirmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Yorumları

Faturalı hatta kredi çekenlerin yorumları yöntem hakkında fikir verebilmektedir. Bankalardan kredi alamayan pek çok tüketici, faturalı hat üzerine cihaz satın alarak ihtiyaç duyduğu nakde ulaşabilmektedir. Değer kayıplarını kredinin dosya masrafı ile özdeş tutan tüketiciler, faturalı hatta kredi yöntemini kullanarak nakde ulaşabilmektedirler.

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir? başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilir. Aynı zaman da bilgi ihtiyacınız konusunda da destek isteyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu