Bilgi

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? İnternet üzerinde oluşturduğumuz profiller kimi zaman silinmemektedir. Silmek istediğimiz halde hala ortada bulunan platformlar içerdiği verilerden dolayı can sıkar. Bu platformlardan biri de Facebook. Facebook üzerinde bulunan hesabınızı kalıcı olarak nasıl silebileceğinizi bu yazıda anlatacağız.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Facebook hesabınızı silmeniz ile beraber alakalı birçok platformu da çöpe atarsınız. Site üzerinden yönetici olduğunuz sayfalar başka bir yöneticiye sahip değil ise silinir. Paylaşmış olduğunuz tüm içerikler geri dönmeyecek şekilde kaldırılır.

Bunların yanı sıra daha büyük bir olay var ki “Facebook ile Giriş Yap” kullanan platformlar. Bu yöntem ile abone olduğunuz tüm platformlar da işlemden sonra sizi siler. Bu sebeple silme işleminden önce bu sitelere giderek giriş yöntemlerini değiştirmelisiniz. Aksi halde sitelerde bulunan verileriniz de kalıcı olarak silinebilir.

Hesabınızı silmenin ardından 30 gün boyunca işlem yapmaz iseniz hesap kalıcı olarak silinir. Bu süre zarfında Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir sorusuna başka bir cevap şeklinde de söyleyebileceğimiz gibi “Facebook ile Giriş Yap” da kullanmamalısınız.

Hangi uygulamaları kullandığınızı Facebook üzerinden görebilirsiniz. Görmek için Buradan ilgili ayar sayfasına gidebilirsiniz.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir Hızlı Yöntem 2023

Gel gelelim Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir sorusunun teknik cevabına.

  • Bunun için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız. Aşamaları tek tek takip etmeye gerek kalmadan kolayca silme sayfasına gitmek için bu linke gidin.
  • Açılan sayfanın en alt kısmında Hesabı Sil butonunu göreceksiniz. Buraya tıklamanın ardından sizden şifrenizi isteyecektir.
  • Şifreyi girdikten sonra herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Hesabınız silinmiş olur.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silme İptali

Hesabı silmenin ardından pişman olup tekrar açmak isteyebilirsiniz. Bunu göz önünde bulunduran Facebook bu durum için kullanıcılarının profillerini 1 ay korumakta. 30 gün boyunca hesabınıza tekrar giriş yaparak Facebook kalıcı hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Hesaba girmenin ardından silme işlemini iptal ederek kaldığınız yerden platformu kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu