Bedava İnternet

DNS Ayarları – Güncel DNS Adresleri

13.03.2020
1.165
DNS Ayarları – Güncel DNS Adresleri
DNS Ayarları–Güncel DNS Adresleri  2020 yılı içerisinde ne gibi değişiklik göstermiş olabileceğini kullanıcılarımıza bunları göstermek ve 2019 dns ayarları nasıl yapılır anlatmak için yazımızı inceleyebilirsiniz. Sizlerinde bildiği üzere DNS adresleri yasaklanan / erişim sıkıntısı olan siteler için kullanılması gereken önemli bir ayardır.
DNS adresleri sayesinde aboneler 2019 yılında erişim engeli olan sitelere giriş gerçekleştirebilecektir. Örnek vermek gerekirse Wikipedia sitesi Türkiye’den erişime engelli ancak ve ancak yapılan dns değişikliği sebebi ile sizlerde bu sözlük sitesine rahatlıkla giriş yapabileceksiniz.

DNS Ayarları–Güncel DNS Adresleri 

2020 DNS değiştirme nasıl yapılır öğrenmek isteyen okurlarımız bu ayarları iPhone telefonlarında yada Android telefonlarında ve Windows bilgisayarlar üzerinden kolaylıkla sağlayabilirler. DNS ayarları için birbirinden farklı İP mevcuttur, bu firmalardan bazılarını deneyerek sizlerde en hızlı dns hangisi tespitini sağlayabilirsiniz, güncel dns adreslerini sizlere aşağıdan paylaşarak nasıl bir yol izleyeceğinizi ve nasıl ayarlayacağınızı göstereceğiz. DNS Ayarları–Güncel DNS Adresleri

2020 DNS Ayarları Nasıl Yapılır?

2020 DNS ayarları nedir, nasıl yapılır öğrenmek isteyen okurlarımız ve kullanıcılar DNS için birbirinden farklı servislerden aşağıda bahsedeceğiz, bu servislerden ilk olarak önemli olan 3 şirketten bahsetmemiz gerekiyor onlarda sırasıyla şöyle;

  • Google DNS, Yandex DNS, OpenDNS

Bu 3 büyük firmaların DNS ayarlarını kullanarakta hızlı dns ayarlarına ulaşmanız mümkün, ancak bu dns adreslerinden yararlanamayan kullanıcılarımız içinde değişik İP serverler bulunmaktadır. DNS adreslerinin hangileri olduğunu makalenin altında paylaşacağız, ancak sizlere önce 2020 DNS değiştirme işlemi nasıl yapılır anlatalım.

TURKCELL TAAHHÜT CAYMA BEDELİ ÖĞRENME HESAPLAMA

2020 DNS Adresi Değiştirme – Windows 10 / 8 / 7

DNS adresi nasıl değiştirilirdns ayarları nereye eklenir konusunu bilmeyen kullanıcılar için yanlış bir şekilde ilerlememeniz için hem görselli bir şekilde hemde anlatımlı bir şekilde göstereceğiz.

  1. Öncelikle bilgisayarımızı açarak sağ altta yer alan internet ağına tıklamamız gerekiyor,
  2. Açılan pencere üzerinden hangi ağa bağlı iseniz o ağ üzerine tıklamanız gerekir,
  3. Gelen ekrandan Ağ ve Paylaşım Merkezine giriyoruz,
  4. Daha sonra karşınıza  gelen alandan Bağlantılar kısmındaki internet ağına tıklıyoruz,
  5. Bu ekranda ise Özellikler sekmesine tıklıyoruz,
  6. Daha sonra 6. aşamaya gelindiğin de İnternet Protokolü 4 sürümüne giriyoruz,
  7. Açılan pencereden ilk olarak “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” bölümünü işaretliyoruz,
  8. En son olarak ise aşağıda sizlere vermiş olduğumuz DNS adreslerini iki bölüme giriyoruz ve tamam diyerek işlemimizi sonlandırmış oluyoruz.

DNS nasıl eklenir konusu hakkında bilgi arayan kullanıcılarımız bu şekilde artık DNS işlemine ulaşarak ayarlarında düzenleme yapabilirler. Peki açılan pencere üzerinden DNS sunucularına neler yazılması gerekiyor İP adresleri nelerdir gelin şimdi sizlere onları gösterelim.

DNS Ayarları – Güncel DNS Adresleri 1

2020 En Hızlı DNS Adresleri Nelerdir?

 Güncel DNS Adresleri  yazımızın sonuna geldikten  sonra en hızlı dns adresini bulma vaktine geldik, bunun için birbirinden fazla değişik türde DNS adresi bulunmaktadır, en güncel ve en güvenilir adresleri sizlere şöyle derleyelim;

Bir önceki yazımız olan Turknet Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma başlıklı makalemizde internet hakkında bilgiler verilmektedir.


ETİKETLER:

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Vodafone, Türk Telekom, Turkcell Bedava İnternet © Copyright 2019