Bilgi

Devlet Destekli Faizsiz Kredi Fırsatı: Dört Büyük Bankadan Faizsiz Kredi Desteği Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Faizsiz Kredi Desteği

Devlet destekli faizsiz kredi projesi KOSGEB, TESKOMP iş birliği ile hayata geçti. Halkbank’ın desteklediği bu kredide Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası ve Kuveyt Türk faiz kredi veriyor.

Devlet Destekli Faizsiz Kredi

Devlet destekli faizsiz kredi, KOSGEB üzerinden işyeri açan işletmelere özeldir. İşini kuranlar, büyütenler ya da yatırım yapmak isteyenlere özel KOSGEB tarafından hazırlanan bu destek kredilerinde faiz uygulanmamaktadır.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Faizsiz Kredi

KOSGEB Proje Destek Programı kapsamında verilen bu destek, işletmelerin nakit ihtiyaçlarını çözmek amacını hedeflemektedir.

Devlet Destekli Faizsiz Kredi

KOSGEB destekli işletmeler içinde yalnızca küçük ve orta ölçekli işletmeler bu destekten faydalanmaktadır. Nakdi kredi ve indirimli faiz oranları olarak belirlenen krediler bulunmaktadır.

İndirimli faiz oranları, KOBİ’leri desteklemek amacıyla bir bölümü ya da hepsi KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından karşılanmaktadır. Bu krediler şu alanda kullanılma şartı ile verilmektedir:,

 • Teçhizat alma
 • İhracat
 • İşletme Sermayesi
 • Acil Destek
 • Makine

KOSGEB destek programı kapsamında Ziraat bankasından kredi kullanan işletmeler şu avantajlara sahip olacaktır:

 • EFT, havale ücreti ödememek
 • KOBİ yıllık kart ücreti ödememek
 • Çek Karnesi Bedelinde yarı yarıya indirim
 • Takas Çek Komisyonlarından yarı yarıya indirim
 • Kredi hesaplarında hesap işletim ücretinden muaf olmak

Devlet destekli faizsiz krediler için başvuru noktası Ziraat Bankası şubeleridir.  Şube listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Devlet Destekli Faizsiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası, yaygın adıyla TEB, KOBİ destek programı kapsamında esnafa ve KOBİ’ye devlet destekli faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.  İki farklı şekilde verilen destekler şu şekildedir:

 1. Esnaf Destek Kredileri
 2. KOSGEB Destekli Krediler

Esnaf destek kredileri, nakit, araç alımı, teçhizat temini gibi durumlarda kullanılmaktadır. KOSGEB kredileri, bu desteğin alt koludur.

Devlet Destekli Faizsiz Kredi

KOSGEB destekli krediler, KOBİ Destek Programı olan işletmelere yöneliktir. Bu konuda hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve başvurmak için TEB şubelerini ziyaret etmelisiniz. Size en yakın TEB şubesini bulmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası Devlet Destekli Faizsiz Kredi

Kuveyt Türk, KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında işletmelerini kuran girişimcilere 50 Bin TL destek programı başlatmıştır.

Devlet Destekli Faizsiz Kredi

KOSGEB destekli işletmeyi kuran kişi kadın, engelli, şehit ya da gazi yakını ise destek 70 Bin TL’ye çıkarılmaktadır.

Bu krediden faydalanmak için KOSGEB desteklerinden resmi olarak yararlanmış ya da yararlanmaya hak kazanmış olmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası Devlet Destekli Faizsiz Kredi

Garanti Bankası 2017 yılından bu yana KOSGEB destekli kredilerin finansmanlığını üstlenmektedir. Bu konuda, KOSGEB ile çalışan en eski bankalardan bir tanesidir.

Garanti Bankası Devlet Destekli Faizsiz Kredi

Garanti Bankası , KOSGEB tarafından belirli dönemlerde açılan kredi programlarının finansman desteğini sağlamaktadır. Bu programlardaki devlet destekli faizsiz kredi imkanlarının yararlanmak için iki temel şart koşulmaktadır:

 • KOSGEB veri tabanında işletmenin kayıtlı olması
 • Bu veri tabanındaki bilgilerin güncel olması

KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Nasıl Yapılır?

KOSGEB tarafından verilecek destek kredilerinden haberdar olmak, bu kredileri kullanırken sıkıntı yaşamamak için bültene kayıt olmalısınız. Eğer ilk kez bültene abone olacaksanız şu adımları izlemelisiniz:

 • KOSGEB ana sayfasına giriş yapın
 • Kayıt bölümüne gidin.
 • Karşınıza çıkan formu eksiksiz ve hatasız şekilde doldurun.
 • Daha fazla yardım için burayı tıklayabilirsiniz.

Garanti Bankası KOSGEB Destekleri

Garanti Bankası KOBİ Destek Programı kapsamındaki krediler için şube üzerinden başvuru kabul etmektedir. Garanti Bankası şu bilgileri için buraya tıklayıp size en yakın şubeyi bulabilirsiniz.

KOSGEB Destek Programları Başladı

İş yeri açmak isteyenleri ya da iş yerini, işletmesini büyütmek isteyenleri destekleyen KOSGEB, 500.000 TL ( 500 Bin TL ) destek programı başlatmıştır. Bu destekler şu şekildedir:

 • Girişimci Destek : 50 Bin TL – 10 Destek Puan
 • Stratejik ve Öncelikli Sektörlerdeki İşletmeler : 500.00 TL – 15 Puan
 • Makine Teçhizat Kredisi: 500.00 TL

Ayrıca girişimci olan kadın, gazi, engelli, şehit ya da gazi yakını ise alınacak destek paketi üst limiti 70.000 TL ‘ye yükselmektedir.

Bu destek programları kredileri Ziraat Bankası, Garanti Bankası, TEB ve Kuveyt Türk tarafından verilmektedir. Bu bankalar ayrıca KOSGEB girişimcilerine özel destek kredileri, kartlar, işletme hesapları açabilmektedir.

Burada amaç, iş yeri – işletme açmak isteyenlerin sermaye yüklerini azaltmak, vergi takibini sağlamak, istihdam yaratmaktır.

KOSGEB ayrıca KOSGEB KOBİ FİNANSMAN DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI yayınlamış ve burada kurulacak işletmenin kredilerden faydalanması için bulunması gereken özelliklerini sıralamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu