Turkcell

Bip Nedir? Nasıl Kullanılır? Bip Kampanyaları Tüm Detaylar

Bip Nedir? Nasıl Kullanılır? Tüm Detaylar;  Son günlerde Whatsapp uygulamasının getirdiği yenilikler ile birçok tartışma alevlendi. Alternatif uygulamalar aranmaya başladı. “Signal uygulaması nedir, Telegram nasıl kullanılır, Bip Nedir?” gibi sorular çokça soruldu. Bu yazıda Bip uygulaması hakkındaki tüm merak edilenlere cevap vereceğiz. Uygulamanın özelliklerinden, ayarlarından, nereden indirileceğinde bahsedeceğiz. Kısacası Bip Nedir sorusunun detaylı cevabı burada.

Bip Nedir?

BiP, Turkcell tarafından geliştirilmiş bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Alternatifleri arasında Whatsapp, Signal, Telegram ve BBM gibi uygulamalar bulunur. Yerli bir uygulamadır. Google Play, AppStore ve Huawei AppGallery platformlarından indirilebilir. Uygulama ücretsizdir.

Turkcell uygulamaları arasında yer alan Bip, en fazla indirilme sayısına sahip olandır. Şu an için Google Play üzerinden 50 milyondan fazla indirilmiştir. Sanıldığının aksine Turkcell abonelerine değil tüm telefon kullanıcılarına yöneliktir. Uygulama şu sıralar revaçta olsa da 2013 yılından beri tüm platformlarda bulunmaktadır. Uygulama birden fazla dilde de kullanılabilmektedir.

Bip Özellikleri Nelerdir?

Bip Nedir

Uygulamanın temel özellikleri şöyle sıralanabilir:

 • Metin, resim, ses kaydı ve video gönderimine elverişlidir.
 • Kaybolan mesaj özelliğine sahiptir. (Aşağıda bu özelliğe değineceğiz.)
 • Uygulama içerisinden SMS de atılabilmektedir. SMS ücretlendirmesi standart operatörünüzün belirlediği tarifeye göre belirlenir.
 • Caps yaratma özelliği bulunmaktadır.
 • Çıkartmalar bulunmaktadır.
 • Para transferi yapılabilir.
 • Kendine has oyunlar bulunmaktadır.
 • Konum paylaşılabilir.

Yukarıdaki özelliklerden birçoğu diğer anlık mesajlaşma uygulamalarında da mevcuttur. Bip uygulaması için kendine has olan özellikler kaybolan mesaj ve caps yaratmadır. Kaybolan mesaj özelliği ile beraber yazdıklarınız belirli bir süre karşı taraftan görüntülenebilir.

Bu mesajların kaybolma süresini mesajı atan kullanıcı belirler. Caps yaratma özelliği ise fotoğrafların üzerinde görsel efekt eklemedir. Yeni çekeceğiniz veya daha önce bulunan fotoğraflara uygulanabilir. Bu iki özelliğin yanında çıkartmayı da Bip’e özgü sayabiliriz. Her ne kadar Whatsapp üzerinde de çıkartmalar bulunsa da Bip üzerindeki çıkartmalar daha bize özgü bir temaya sahip.

Bip Messenger Ücretli mi?

Bip Nedir sorusunun ardından en çok sorulan soru Bip Messenger ücretli mi sorusudur. Kısa ve öz cevap vermek gerekir ise hayır Bip Messenger ücretli değildir. Uygulamayı AppStore, Google Play üzerinden ücretsiz şekilde indirebiliriz. Uygulama içerisinde Bip kullanmayan kişilere SMS göndermek ise ücretlidir.

Ücret uygulama tarafından değil mevcut tarifeniz üzerinden hesaplanır. Telefonun mesaj bölümünden mesaj göndermek ile birebirdir. Eğer SMS paketiniz var ise herhangi bir ücret ödemezsiniz. Şunu da eklemekte fayda var eğer Turkcell abonesi iseniz Bip için harcanan internetiniz kotadan büyük ihtimalle düşmez. Turkcell paketlerinin %90’ı için Bip internet sınırsız ibaresi bulunur.

Bip Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Bip Nedir

Bu kısımda Bip üzerinden görüntülü nasıl yapılır sorusunun cevabını tablet, akıllı telefon ve bilgisayar üzerinden anlatacağız.

 • Öncelikle ilk olarak uygulamaya giriş yapın.
 • Ekranın alt bölümünde bulunan “Aramalar” sekmesine tıklayın. (Bu menüde Bip’li Kişiler olarak bir liste göreceksiniz. Bu kişiler, rehberinizde bulunan ve Bip uygulamasını kullanan kişilerden oluşur. Onlar ile Bip üzerinden mesajlaşabilir, görüntülü konuşabilirsiniz.)
 • Çıkan ekranda Bip’li kişiler olarak gördüğünüz listedeki kişilerin tanında mesaj ve görüntülü sohbet simgesi bulunur.
 • Solda yer alacak simgeye tıklayarak uygulamayı kullanan kişilere görüntülü arama çağrısı gönderirsiniz.

Uygulama üzerinden 10 kişi ile görüntülü konuşabilirsiniz. Görüntü kalitesi telefonunuzun kamerası ve internet kalitenize bağlıdır. Bip size HD 720p görüntü sağlama ve görüntüleme hakkı tanır.

TURKCELL BEDAVA DAKİKA KAZANMA YOLLARI

Bip Arama Ayarları Nasıl Yapılır?

Bip Nedir? Nasıl Kullanılır? Bip Kampanyaları Tüm Detaylar 1

Uygulama üzerinden birçok ayar yapabilirsiniz. Bunlardan biri de Bip arama ayarları. Sizi arayacak kişileri ayarlamak, arama için gelecek bildirimleri kontrol edebilirsiniz. Arama ayarlarını yapmak için

 • Uygulamaya giriş yapın.
 • En altta bulunan simgelerden en sağda, alt alta üç çizgi olan simgeye dokunun.
 • Açılan menü “daha fazla” kısmıdır. İlk olarak “Ayarlar”a tıklayın. Bu menüden diğer ayarları da yapabilirsiniz.
 • Açılan menüde en üstten ikinci seçenek olan “Bildirimler” yazısına tıklayın.
 • Gelen ekranda bulunan “Arama Bildirimleri” kısmına tıklayın.

Bu işlemlerden sonra gelen ekranda istediğiniz arama ayarlarını yapabilirsiniz. Zil sesi ayarlama, titreşim, sessize alma, GSM cevapsız çağrı bildirimi gibi seçenekleri buradan görüntüleyebilirsiniz.

Bip Bedava İnternet Kampanyaları

Turkcell abonelerine özel olarak Bip bedava internet kampanyaları bulunmaktadır. Hat sahipleri Bip üzerinden mesajlaştıkça bedava internet kazanmakta.

Hali hazırda Bip için aktif olan kampanyalardan biri ise BiP Kullan Kazan Kampanyası (BiP Yıldızları) kampanyası. Her ay Bip uygulamasını ne kadar kullandığınıza bağlı olarak Bip Yıldızları arasında yer alırsınız. Her dönem değişmekte olan özel hedefleri gerçekleştirmeniz halinde ise 1 GB bedava internet kazanırsınız. Bu internet paketi 24 saat süre ile kullanılabilir. Bittikten sonra yenilenmez. Diğer dönemde de internet kazanmak için yine hedefleri gerçekleştirmelisiniz.

Bir diğer Bip bedava internet kampanyası ise BiP #senyapdiye Mobil Ödeme İzni Kampanyası. Bu kampanya ile beraber Günlük 1 GB bedava internet kazanbilirsiniz. Yapacağınız alışverişlerinizi TL bakiye veya Turkcell faturaya yansıtmanız halinde bu paket hattınıza tanımlanır. Kampanyaya katılmak için Bip uygulamasını indirmeli ve içerisindeki #senyapdiye kanalını takip etmelisiniz. “İzninize Hediye GB” butonuna bastıktan sonra alışverişlerinizde hediye GB kazanırsınız.

Son kampanya ise Salla Kazan BiP Kampanyası. Turkcell Salla kazan üzerinden verilen hediyeleri çeşitlendirmektedir. Bip uygulamasını indirip Bip Salla Kazan kanalını takip etmeniz halinde; bedava internet, konuşma, hediye çeki ve indrim kuponu gibi hediyeleri kazanma şansına erişirsiniz.

Bip bedava internet kampanyaları için son tarih 31 Aralık 2021’dir. Bu tarihe kadar kampanyaların tümünden yararlanabilirsiniz. Uygulama içerisindeki kanalları takip ederek çeşitli hediyeleri de kazanmak mümkün. Daha fazla kampanya için aşağıdaki bağlantıya gidebilirsiniz.

TURKCELL BİP BEDAVA İNTERNEK KAZANMA YOLLARI

Bip Nasıl İndirilir?

Bip Nedir

Detaylıca inceleyeceğimiz son konu ise “Bip Nasıl İndirilir”. Uygulamayı cihazınız için en uygun olacak link üzerinden indirebilirsiniz.

Bip Messenger Android: İNDİR

Bip Messenger iOS: İNDİR

Bip Messenger AppGallery: İNDİR

Bip Android, iOS, AppGallery ve Web için tüm indirmeleri bu sayfa üzerinden de yapabilirsiniz: BİP İNDİR

 

Bu yazımızda Bip Nedir, Bip Bedava İnternet Kampanyaları, Nereden İndirilir, Arama Ayarları, Tüm Özellikleri gibi konulara değindik. Bip Nedir? Nasıl Kullanılır? Tüm Detaylar yazısı hakkındaki görüşlerinizi bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu