Bilgi

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm Mobil telefon kullanan kişilerin çoğunlukla karşı karşıya kaldığı “Ağda kayıtlı değildir hatası” bir de acil bir telefon görüşmesi yapacağınız sırada farketmeniz çok üzücü ve can sıkısı bir problem olmakla beraber çözümü de oldukça basit bir işlemdir.Telefon kullanımınızı kısıtladığı gibi arama yapma şansınız bulunmamaktadır.Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda sizlere kolayca problemin giderilmesi için neler yapmanız gerektiğini bahsedeceğiz.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Hangi Durumlarda Ortaya Çıkar?

Bu problem ile karşılaşma sebepleri olarak gösterebileceğimiz durumlar genelde Orjinal Olmayan yada IMEI numarasının kopya olduğu mobil telefonlarda rastlanmaktadır. Dikkat etmemiz gereken bir konu olup,ikinci el telefon alımlarda güvenilir satıcıların tercih edilmesi Ağda Kayıtlı Değil Hatası ile karşılaşma olasılığımızı azaltmaktadır.

                 TURK TELEKOM CUMADAN PAZARA BEDAVA İNTERNET

 

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm 1

Ağ Operatörü Seçimi

Mobil telefonunuzun Ağ Seçimi yani operatörünün hatalı seçilmiş olması durumlarında bazen karşılaştığımız ve kısa süreli bir hatadan dolayı bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Anlık olarak telefon kullanımı veya arama kısıtlaması ile karşılaşabilecek ve Ağda Kayıtlı Değil sorununun giderilmesi telefonunuzu tekrar eskisi gibi kullanılır hale getirecektir. Peki Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Düzeltilir? Bu sorunu gidermek için bir yöntem bulunmakta olup, her mobil cihazlarda bu hemen hemen aynıdır. İlk başta yapmanız gereken  “Ayarlar” menüsüne girilerek buradan “Bağlantılar” bölümüne giriş yapılır. Ardından “Diğer Ağlar” ve altında yer alan “Mobil Ağlar” seçimi yapılarak “Ağ Operatörleri” bölümüne girişinizi sağlayınız

Bu işlemleri sırası ile yapmanızın ardından karşınıza hizmet sağlayan operatör firmaların listeleri çıkmaktadır.Sizler de hangi operatör firmadan hizmet alıyorsanız onu seçmeniz gerekmektedir.Yukarıda belirttiğimiz gibi seçenekleri doğru şekilde ilerledikten sonra ortalama 15 veya 15 dakikalık bir sürenin geçmesinin ardından mobil cihazınız kullanılır hale gelmektedir. Telefonunuzu yeniden başlatmanız bu süreyi kısaltabileceği gibi cihazınızın hafızasını yeniler.

IMEI Kontrolü

IMEI Kontrolü

Yukarıda bahsettiğimiz gibi işlemlerinizi yaptınız fakat herhangi bir değişiklik yok ise yapmanız gereken diğer yöntem IMEI kontrolüdür. IMEI numaranızı öğrenebilmeniz için telefonunuzun arama bölümüne gelerek  *#06# numara ve karakterleri tuşlayınız. Ardından E-Devlet uygulamasına üzerinden IMEI sorgulama ekranına geliniz,bazı durumlar da size ait olan IMEI numarasının kopyalanma sorunu ile karşılaşılabiliyor. Bundan dolayı “Ağda kayıtlı değil” hatası ile karşılaşılabiliyor. Eğer IMEI numarası kopyalanmış ise durumu gerekli mercilere bildirerek telefonunuzun tekrar çalışır hale gelmesin sağlanır.

Flashlama

Flashlama, root yetkisi olan Android telefonlar için yapılabilecek bir işlemdir ve oldukça fazla teknik bilgi gerektirmektedir. Bu sebeple bu yöntemin kesinlikle uzman bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Bu yöntem ile telefon üzerinden çalışan işletim sistemi yeniden kurulur ve hata sistemden kaynaklı bir sorunsa giderilmiş olur.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm başlıklı yazımız ile ilgili olarak destek taleplerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu